Advert
Alinur Başkan, Doğubeyazıt Şampiyon

Alinur Başkan, Doğubeyazıt Şampiyon

Görevden alınan Doğubeyazıt Belediye Başkanı yerine vekaleten atanan Kaymakam Ulaş Akhan’ın danışmanlığına İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın atanması bir tesadüf değil, eşitler arasından yapılan son derece önemli bir seçimdir.

Devletin Kaymakamı ilçenin idari sorunlarına çözüm ararken, kentin insanına dokunmaya vakit bulamaz. Asil olarak görev yaptığı makamın hakkını verecek şekilde yetişmiştir ancak belediye ve hizmet ayağı maksadın hasıl olması bakımından ehline teslim edilmesi gerekmektedir.

İnegöl’de üç dönem rüştünü ispat eden ve hizmette kalite sürekliliğini sağlayan Alinur Aktaş’ın şahsında da o işlem yapılmıştır. Bu seçim onun olduğu kadar İnegöl ve Bursa açısından da gurur vericidir.

Görev tebliği sonrasında Doğubeyazıt'a giden Alinur Başkan, Başkan Vekili Kaymakam Akhan tarafından da çok sıcak bir şeklide karşılanmıştır.
3 yıl kadar önce gittiğim bölgeden aldığım bilgilere göre Alinur Başkan ekibiyle birlikte bir acil eylem planı hazırlayarak hizmete imzasını atacaktır. Devletin parasını vatandaşa hizmet için kullanılacağını ifade eden Aktaş, kısa zamanda farkındalıklarını hissettirecekleri sözünü yerel basına verdiğini öğrendim.İlçe medyası ne diyor?

Doğubeyazıt Halkın Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cevdet Baycan ile yaptığım görüşmede Alinur Başkanın basın toplantısında paylaştığı düşüncelerinin katılanlar tarafından çok makul karşılandığını ifade etti.  Kadim kent olan aslında 1934 yılına kadar il olan Kadim Doğu Beyazıt’ın artık hakkının teslim edilmesi ve hizmet alması gerektiğine vurgu yaptı. Ağrı’ya bağlanmasının da birbirlerine şaşı baktıkları sonucunu doğurduğunu esprili bir dille anlattı.

Doğubeyazıt’ın İshak Paşa Sarayı, Ağrı Dağı, Meteor çukuru, Buz mağarası gibi tarihi ve turistik değerlerinin yanı sıra inanç turizmi açısında da büyük önem taşıdığını söyledi.
Doğubeyazıt’ın Hal binasının dışarı çıkarılması, trafik düzeni, İmar ve kent girişlerinin düzenlenmesi, Ağrı Dağının izlenme profilini etkileyecek yüksek binaların yapılmaması ve turizm fuarlarına katılması ile destinasyonlara alınması konusu gibi başlıklar altında hizmetler beklediklerinin altını çizdi.

Alinur Başkan’dan bu sorunların çözümü açısından umutlu olduklarının altını çizerken beni de kadim şehir Doğubeyazıt'a davet etti. Ben de kendisine hem davet için hem de yayınlamak için gönderdiği özel fotoğraflar için teşekkür ettim.

Bursa Basını olarak Van üzerinden Tendürek dağlarının eteklerinden gittiğimiz yol üzerinde yaşadığımız güzellikleri Muradiye Şelalesini ve nihayetinde Doğu Beyazıt’a vardıktan sonra çıktığımız İshak Paşa Sarayı güzellikleri ve gösterilen konukseverliği unutmadık.

Alinur Başkan’ın bu sürece büyük katkı koyacağını, çağdaş belediyecilik anlayışı ile imzasını atacağına inanırken, bu kentin ortaya çıkardığı değerlerin kıymetini bilmek ve hakkını teslim etmek gerekir diye düşünüyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500