Advert
Küçük sevinçlerdir hayatı mutlu kılan…

Küçük sevinçlerdir hayatı mutlu kılan…

Gece yarısı Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu aradı ve “Yarın bir kutlamamız var. Bursa’dan gelecek basın mensubu dostlarımın gelişi sana emanet ağabey” dedi. “Davetin konusu nedir, Bursaspor’un maçı var, arkadaşların çakışan programları olabilir, bu kadar geç haber verilir mi” diye soramadan telefonu kapattı.

Muharrem kardeşimden sabah gelen mesajda, Orhanelispor’un Bursa 1’inci Amatör Kümesi 2016-2017 sezonu 6’ncı grup şampiyonu olması nedeniyle kent içinde bir kutlama yapılacağı yazıyordu.

Spor etkinliği desen, şampiyonluk kazanılmış ve şeref turu atılmış ve aynı saatlerde Bursaspor deplasmanı var. Öte yandan, İrfan Başkan’ın benim için zirvelerde dolaşan hatırı var.

Her türlü dezavantaja rağmen 12 kişi olarak Orhaneli’ne vardık ve etkinliğin içine girdik. Belediye önünde toplanan protokol, misafirler, futbolcular ve ilçe sakinlerinden oluşan kortej, mehter takımı eşliğinde Orhaneli caddelerinde meşalelerle ilerleyerek parkın önünde düzenlenen tören alanına geldi.

Bu ilçenin takımı şampiyon olmuş ve bunu kendi halkı ile kutlayarak yaşadığı sevinci sahalardan ilçenin damarlarına taşımak için çaba gösteren İrfan Başkan’ı kutluyorum.

Elbette bu başarının asıl mimarları hoca ve futbolcuları da yürekten kutluyorum. Bu şampiyonluğu namağlup olarak kazandıkları için de ayrıca kutluyorum.

Ama bence başarının en kıymetlisi, bu çetin ve en zorlu grupta şampiyonluk mücadelesi verirken, namağlup şampiyon olurken tek bir kırmızı kart görmeden tamamlanması olmuştur.

Sporun ahlak, disiplin ve rakibe saygı olduğunu öylesine bellemişler ki; “Dürüst, saygılı, hazımlı olun, rakiplerinize saygı duyun ve onları sevin” diyerek kendilerini uğurlayan Belediye ve Kulüp Başkanları İrfan Tatlıoğlu’nun sözlerini hiç akıllarından çıkarmamışlar.

Şubat’ın 24’ünde gece yarısı dışarıda oturabilecek kadar güzel bir hava sunmuştu kader kutlamaya katkıda bulunmak için…

Tören alanında başarının öyküsünü dinledik ve izledik. Zaferin kahramanlarını alkışladık, mehter takımından güzel marşlar dinledik, müzik eşliğinde oynadık ve sonunda gecenin kahramanları Bursa ASKF Başkanı Osman Kılıç’ın elinden kupalarını alarak müzelerine götürdüler.

Sadece bir sevda ile çıkılan yoldaki başarıyı kutlarken, milyon dolarların hovardası Bursaspor’un 4-0 yenilgisi haberini aldık. Dahası yolda kafile ile taraftarın gerginlikleri haberi geldi.

İşte içinde inanç olmadan büyük paralar saçılarak konulan büyük hedefler yıkılırken, sadece inancın yerel bir zaferinin ilçeyi nasıl bir bayram havasına soktuğunu görünce yöneticilerin, futbolcuların, taraftarların zeki, çevik ve ahlaklı olması gerektiğini anladım. Paranın gücü değil, paylaşılan küçük sevinçlerdir toplumları mutlu eden diye düşündüm.

Başkan adına davet ettiğim, gelemeyenlerin geçerli mazeretleri ile medya destekleri sözüne saygı duyduğum ve gelen bütün basın mensubu dostlarıma teşekkür ederim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500