Advert
Sağlığı hep bozuk değil...

Sağlığı hep bozuk değil...

 

Bursa’da sağlık sorunlarının her geçen gün büyüyerek devam hepimiz biliyoruz ve yaşıyoruz. İlçelerde yapılan birkaç hastane binasında sağlık ekibi sıkıntısı biliniyor ama çare bulunmuyor.

Boş binalarda hasta bakılamayacağını bilmek yetmiyor. Kent merkezinde yapılacak hastane bina inşaat yerleri her yeni bakan geldiğinde satranç tahtasındaki taşlar gibi yer değiştiriyor ama yıllardır sağlık Bursa’da şah değil mat oluyor.

Bunları yazıyoruz ama iyi olan şeyleri de takip ediyoruz ve paylaşıyoruz. İyi şeyler az olduğu için haberi de az oluyor.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi’ne gece yarısı solunum güçlüğü çeken İnegöl’de müdahale edilemeyen 2,5 aylık bir bebek geliyor. Gelirken özel muamele görmesi için hamili kart da getirmiyor. Acilden yoğun bakıma alınan Miray Bebek yaklaşık 1 hafta sonra Dr. Pınar ablası, Dr. Murat abisi ve diğer yoğun bakım servis ekibinin inanılmaz çabalarıyla sağlığına kavuşuyor ve evine dönüyor.

Miray Bebenin babası bunları benimle paylaşırken gözlerinde mutluluğu ve şükran duyguları okunuyordu. Bazen bir küçük adım umuda yolculuğun ipuçlarını verir ve geleceğe güvenle bakarsınız.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Murat Tutanç’ı aradım ve kutladım. Bütün mütevazılığı ile sadece görevlerini yaptıklarını, yapacaklarını ve bütün servislerde bizi izlemeye devam edin dedi. Aslında benim de çok iyi bildiğim ama cevap alamayacağımı bilerek sıkıntılar var mı dedim 657 duvarına tosladım.

Teşekkürler…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500