Advert
Davet iptali bildirim adabı…

Davet iptali bildirim adabı…

Posta kutumda Lions 118 K Yönetim Çevresi Federasyonu’na bağlı Ata Lions Kulübü Başkanı Dr. İbrahim Uslu, Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in katılımı ile düzenlenen Atatürk Gecesi ana başlıklı toplantı daveti vardı.

Konu ve konuğun çok özel olduğunu düşündüğüm etkinliği programıma aldım ve gitmeye karar verdim.

Konunun önemini vurgulamak için Mustafa Kemal Atatürk adı benim için yeterliydi.

Konuk Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise, ismi siyasi parti aidiyetinin çok üzerine çıkmış, Anadolu Üniversitesi’nin gelişip büyümesinde en büyük pay sahibi olan, bozkırların arasında, Porsuk Çayı’nın fosseptik olarak kullanıldığı, toz toprak içerisindeki Eskişehir’e bilim ve kent bilinci ile dokunup dünyanın takdirini kazanan bir kent oluşturan bir saygın kişilik olarak izlenmeye değerdi.

Davet günü saat 10.00 civarında davet hatırlatması ve daveti yineleyen postayı aldım.

Ve davet günü yani davet hatırlatması yapıldıktan beş saat sonra saat 15.40 civarında ise davetin iptal edildiği ve gerekçe olarak büyük puntolarla ‘İleri bir tarihe ertelenmiştir’ yazılı iptal postası aldım.

Bir davetin ilan edildiği andan itibaren, davet sahibinin davetlilere karşı bir sorumluluğu vardır. İptal dahil her türlü tasarrufun ‘yalan da olsa’ makul nedenler sunularak geri bildirimi yapılması gerekir.

Konuğun hasta olması, ulaşım sorunu, hava muhalefeti, ülkede olan önemli bir gelişme ya da davet sahibi kurumunu etkileyen ve davetin yapılmamasını gerektiren mücbir sebep, yoruma gerek duyulmayacak şekilde izah edilmelidir.

Oysa gönderilen davet iptal metni ‘mealen’ onlarca sanal gerekçe senaryosu ile birlikte kurumun ciddiyetini ve pozisyon hatasını sorgulatır.

Katıldığım bütün Lions 118 K’ya bağlı toplantılar verimli ve düzeyli geçmiştir. Bu sürecin iyi değerlendirilip, alınan ve bundan böyle alınacak kararların iptale gerek duyulmadan arkasında durulmasını diliyorum.

Çünkü bazı şeylerin şüyu vukuundan beterdir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500