Advert
NELER DEDİNİZ! NELER YAPIYORSUNUZ?
Fatih Akkuş

NELER DEDİNİZ! NELER YAPIYORSUNUZ?

"Eğer ki Mutlu Topçu yerinde başka bir teknik adam olsaydı siz yine transfer yapmadan sezonu kapayabilir miydiniz? Kaldı ki tek sermayeniz Hamza Hamzaoğlu’nun bıraktığı 27 puan..."

Şimdi buradan elimin tersiyle gelişine bir laf söylemek isterdim ama oturduğunuz koltuğa saygımdan susuyorum.Bursaspor çok büyük bir kulüptür belki milyonlarca taraftarı yoktur ama... Takımına yürekten bağlı koca bir şehir vardır arkasında.Başakşehir maçını hiç değerlendirmiyorum, sadece son dakika gelen gol değil, bizim 4 yesek de hiç alışmadığımız yüzde 79-21 lik topla oynama oranının sonucunun son dakikaya rastlamasıdır diyorum.Maçtan önce takımı kurtarmak adına Mutlu Topçu ile yapılan anlaşmaya rağmen, zaten o stadı hınca hınç dolduran misafir tribününde nefes almaya yer bırakmayan Bursaspor taraftarıdır. O büyük taraftar hangi sırada olursa olsun yalnız bırakmayacağını bütün Türkiye'ye daha önce binlerce kez kanıtlamış bir taraftar olarak yine görevini yaptı.Fakat sizlere kalan son inancını ve son saygısını da Hoca seçimindeki basiretsizliğinizle beraber yitirmiş oldunuz. 

Evet! Belki iyi bir teknik adam alamadınız ama kötünün iyisini de Bursa’da bulamadınız mı? Zico, Terim, Tayfun Korkut, Prosinecki balonlarını neden üflediniz? Bizi çocuk zannedenlere haddini bildiririz.Mutlu Topçu bize göre iyi bir teknik adam değildir. Bu net ve tartışmaya kapalı bir konudur ki bu camianın bu sene ilk defa bir konuda bu kadar hemfikir olduğunu gördüm ben dışarıdan gözlemlediğim kadarıyla. Kimsede ön yargı yoktur ve Kayseri ile Gaziantep karneleri ortadadır. Ön yargı ve yanlış varsa o da bu seçimi yapanlardadır.

ARA TRANSFER MASALLARI

 Gideceğini sağır sultanın duyduğu Hamzaoğlu’nun önerdiği adamları aldınız. Bu başarısızlık bu basiretsizlikte bardağı taşıran son noktadır. Para varsa zaten kulüp borçlarını ödeyin. Nasılsa TFF üzerinden tahsil edeceklerdir. Bedelsiz imza atacağım diyen Ozan İpek ile neden görüşülmediğinibiz biliyoruz da özellikle Mutlu Hoca’nın ağzından sizden de duymak istiyoruz. Neden koca şehir bu adamı isterken, siz koca şehri istemediği bir hocanın bu adamı istememesi yüzünden onu arama nezaketinde bile bulunmadınız.Aslında mutlu hocanın Ozan İpek istememin nedeni ortada daha önce Mutlu Hoca Gaziantep'e gittiğinde Ozan İpek'i arayarak buraya gel diye çağrıda bulunmuştur. Ne olmuştur da Ozan İpek Antalya’ya yarı paraya imza atmıştır. Bunun cevabını da biliyorum ama ben Mutlu Hoca’dan bekliyorum.Eğer ki Mutlu Topçu yerinde başka bir teknik adam olsaydı Siz yine transfer yapmadan sezonu kapayabilir miydiniz? Kaldı ki tek sermayeniz Hamza Hamzaoğlu’nun bıraktığı 27 puandır.Bizler sosyal medyada orada burada yazan yazılara değil gözümle gördüğümüz birinci şahıslardan duyduğumuza inanıyoruz.Bu sebepten dolayı taraftarın haklı isyanına bende ortak oluyorum. Çünkü Neticede ben de bir taraftarım ve kimse kusura bakmasın babam olsa bu konuda kimseye tolerans gösterecek yapıya sahip değilim. Eğer ki ben beş yaşındaki oğlumu kucağıma alıp kilometrelerce uzağa deplasmana götürüyorsam kimse kusura bakmasın ama cefayı çekip sefayı başkalarına sürdürme niyetim yok.

Doğruyu atkılılar söyler ama duyabilene…

Ben burada şampiyonluk yaşamak istiyorum diyen bir Başkan, bu kadar kenetlenmiş ve bu kadar transfer olmuyorsa bile bir adamı hemde bedava gelecek bir adamı isteyen taraftarı neden göz ardı eder anlamış değilim.Bence bu saatten sonra koltukta oturan kimse biz Bursasporluyuz takıma sahip çıkalım cümleleri kurmasın!Zaten taraftar yapıyor en kötü günün bugünse bugünde Bursasporluyuz. Fakat yönetimde de gerçek Bursasporlular ile yola devam etmek istiyoruz.Sözünün eri olan ve verdiği sözleri tutan aslında söylenecek çok cümle var ama şu an yeri ve zamanı değil diye düşünüyorum.Bu sebepten dolayı Fenerbahçe maçı öncesi daha fazla moralimiz bozulsun istemiyorum ama şu bilinsin ‘Bizler bütün Türkiye'nin ibret alarak izlediği büyük Bursaspor taraftarı olarak bu durumdan aşırı derecede rahatsızız’ . . . 

İstanbul medyası yine iş başında!

Her sene Fenerbahçe maçı öncesi Bursaspor takımının en iyi oyuncuları hakkında transfer dedikoduları çıkararak akıl karıştırmaya çalışması ne mutlu ki bu sefer işe yaramayacak.

Çünkü takımına gönülden bağlı bir diğer isim olan Harun Tekin hakkında çıkarmış oldukları bu basit yalan haber işe yaramayacak. Umarım bu sefer her sene olduğu gibi yine taraftar yasağı gelmez ve gelecek bir durum olduğunu da düşünmüyorum. Çünkü bu sefer yine tribün yasağı gelirse Türkiye Futbol Federasyonu'na ciddi anlamda tepki olacaktı.

Bilet fiyatları...

Yönetimden bizim bir talebimiz olamaz. Çünkü sezon başında fiyatlar ortaya koyuldu kombinesini alan arkadaşlar bundan faydalanabiliyor ama alamayan arkadaşlar veya imkanı olmayan arkadaşlar ne yazık ki fahiş bilet fiyatı ödemek zorunda kalıyor.Evet! Burada sonuna kadar yönetim haklı fakat biz de diyoruz ki zaten camiayı aşırı derecede küstürmüş oldunuz, biz Fenerbahçe maçında takıma güveniyoruz her zamanki yerimizde olacağız.Fakat imkânı olmayan arkadaşların da gelip bu maçta stadın ful olması için bilet fiyatlarında biraz indirim istiyoruz.  Biz kombineliler aradaki fiyat farkını artık önemsemiyoruz.Yeter ki stat olsun cümlelerini bizim gibi sizler de duyuyorsunuz.Umarım bu sefer hiç olmazsa taraftarını isteğini yerine getirirsiniz.

Fenerbahçe'ye  bileniyoruz!

Bursaspor’un dün sabah saatlerinde yapılan antrenmanında Mutlu Topçu rüzgarı esti. Genç teknik adam, pas çalışmaları sırasında sık sık oyuncularını uyarırken, Topçu'nun sert tavırları da dikkat çekti. Özlüce Tesisleri’nde Teknik Direktör Mutlu Topçu nezaretinde yapılan antrenman yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Isınma koşularının ardından kontrol pas çalışması gerçekleştiren yeşil-beyazlı oyuncular, daha sonra dar alanda kalesiz taktik çalışma yaptı. Son bölümde ise takım halinde farklı tempolarda koşular yapıldı.

TOPÇU ÖZLÜCE’Yİ İNLETTİ

Yeşil-beyazlıların yeni teknik adamı Mutlu Topçu, taktik çalışma sırasında oyunu sık sık durdurarak oyuncularına uyarılarda bulundu. Öğrencilerine, pas sayısını daha fazla yapmaları gerektiğini aktaran genç çalıştırıcı, "2-3 pastan sonra topu kaptırıyorsunuz. Daha fazla pas yapmalıyız" şeklinde uyarılarda bulundu.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500