Advert
Karacabey’de neler olmuyor?

Karacabey’de neler olmuyor?

 

Karacabey an itibariyle Bursa’nın 5. büyük ilçesidir. İzmir yolunun Bandırma Çanakkale ayrımında kritik ve hayati bir bölgede kurulu olan güzel ilçemizin özünde yok yoktur ama son döneme kadar yerel ve genel hizmetten nasibi yoktur.

Tarım desek bereketli ve sudan nasibini almış topraklarına adam diksen fidan gibi delikanlılar biçersin.

Sanayi desek traktör hariç, tarıma lojistik ve makine desteği veren bütün sanayi üretimlerinde birinci sırada yerini alır.

Süt ve süt ürünlerinin başkentidir desek abartmış olmayız.

Domates salçasının ana vatanı olduğunu dünya biliyor.

Son zamanlarda ekimi ve üretimi azalmasına rağmen unutulmaz “Kalp temiz soğan Karacabey” repliğini bilmeyen yoktur.

Boğaz dediğimiz ve Kurşunlu’dan Bandırma sınırına kadar uzanan şeritte kumsalsa en güzeli, Karadeniz’i aratmayan defneli, ıhlamurlu yeşil ile mavinin aşkının ise en ateşlisinin yaşandığı yerdir Karacabey…

Dünya’da bile eşine ender rastlanan Longoz Ormanlarının en romantiğinin adresine bakarsanız zarfın üzerinde Karacabey yazar.

Eskikaraağaç Köyünde insanların ömrü laklak ile geçmez ve leylekler için on numara beş yıldız konforlu konaklama tesisleri yapmakla geçer. Bütün bölgenin insanlarını leyleklerin yaşamına ortak eder. Onlarda göç zamanı gökyüzünde muhteşem veda dansları ile Bursa’ya veda eder.

Kent Magandalarına “ayı” sıfatını incittiğimiz o özel ve güzel hayvanların bakımı ve rehabilitasyonu ile ilgili doğal parkın da adresi Karacabey’dir.

Kimse kusura bakmasın Karacabey’de bugüne kadar bey gibi bir beyin belediyenin başında olmadığı için yokluktan tekeden süt çıkarmaya çalışan ilçelere karşın, hizmeti tarihi, üretimi, yarattığı katma değeri hasılı her şeyi ile hak eden Karacabey’e hak ettiği hizmeti alamamıştır.

Bugün vekilliği döneminde çok çalışan Önder Matlı, Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı gibi adamlar çıkaran Karacabey’e hizmete talip olan Ali Özkan Başkan ile yaklaşık 2 yıl önce görüştüğümde önce izleyeceğim ve nokta atışlarında hata yapacak kadar bütçem yok. Gerçekçi projeler ile işe başlayacağım demişti.

Belediye gelirlerinin yatırıma yetmediği gibi komik kontratlarla ilçenin değerlerinin peşkeş çekildiğini de anlattı.

Artık koca 2 yıl geçti ve önümüzde 3 yıl var. Karacabey’e hizmet başlamalıdır dedik. Projelerimiz hazır ve artık arkamızda BŞB de var mazeretimiz yoktur dedi.

Bugüne kadar Karacabey’e hiçbir şey yapılmadığını söylersek yanlış mı olur? Asla olmaz. Çünkü Karacabey’e hizmet bin metre asfalt 20 direkle olmaz.

Karacabey bire bin verecek kadar altı üstü bereketli toprakların diyarıdır.

Ali Başkan’ı takip ediyorum ve etmeye devam edeceğim. Yıllar öncesinde yolumuzun kesiştiği Ali Başkanın başarılarını yazmayı çok istiyorum.

O başarırsa Karacabey hak ettiği yere gelir o da yıllar boyu hizmet alma fakiri olan Karacabey tarihinde iftihara geçer. 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500