Advert
Bowling gerçekleri…

Bowling gerçekleri…

Gün akşam olunca, konuklarımızı uğurladıktan ve köşemizi yazdıktan sonra tam evin yolunu tutmuşum ki; cebim acı acı çalmaya başladı. Ekranda ‘Kundakçı Müdür’ yazınca acaba bulaşıkları yıkamayı mı unuttum diye düşünerek telefonu açtım. ‘Saat 19:30 da Carrefour AVM’deki bowling salonunda olmak lazım’ dedi.

‘Hangi ünlü gelecek, röportaj mı yapacağız, konuğun haberi var mı, çekim yapmaya kim gelecek’ sorularını müteakip ‘benden başka adam yok mu’ sitemli sualini de araya sokuşturdum.

Gelen cevap acımasızdı. Soğuk bir şekilde ‘Biz oynayacağız’ dedi. ‘Yahu siz oynayacaksınız, beni niye çağırıyorsun’ diyeyim dedim. ‘Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Yasin Sağer olmak üzere bütün gazete oynayacak ve takımda sen de varsın’ deyince emrin demiri nasıl kestiğini bir kez daha öğrenmiş olarak yola koyuldum.

Son günlerde Nilüfer’de bile insanları güldüremeyen trafik sayesinde 3,5 dakika geç kaldım ve müdür takımının ‘bundan da bowlingci olur mu bu olsa olsa sıfır çeker rezil olur’ imalı küçümseyen bakışlar eşliğinde kulvarıma gittim ve podyum ayakkabılarımı giydim.

Isınmadan başladığım için ilk iki turda zayıf atışlar yaptım ve gerilerde kaldım ama ardından peş peşe strike yaparak puanları toplamaya başladım. İlk turda bizim kulvarda Samet birinci ardından ben ikinci oldum.

Bir de diğer dört kulvara bakayım dedim. O kulvarlarda henüz üç basamaklı sayıların icat edilmediğini gördüm. Ben onlara gidince onlar da iade faslından bizim kulvara geldiler.

Farkı görünce yüzlerine baktım ve yılın moda ten renginin narçiçeği olduğunu anladım. Erdal Müdür’ün ‘Ben Osman Abi’yi çağırmayalım demedim mi?’ sözünü salonun kamera kayıtlarından bulabilirsiniz.

İkinci tur sonunda skor değişmedi ve Samet ve ben olarak ilk iki bizden çıktı, diğerleri Asya Grubu kontenjanından Dünya Kupası’na katılan Irak, Moğolistan gibi peşimize takıldılar.

Yasin Bey de bana ‘bunun kursu var mı’ derken, başarılı atışlarıma takdirlerini ifade etti.

Bowling öykümüzün başlangıç ve sonuç bölümü aynen böyle oldu.

Siz 4’üncü sayfada yazılanlara bakmayın. Orada ‘Genel Müdür-Yazı İşleri Müdürü’ dayanışması sonucunda yapılan bir manipülasyon var. Sonuçlar ile ilgili bütün resmi çıktılar ve belgelerde görüleceği gibi müthiş performans sonuçlarım elimdedir.

Şaka bir yana takımdaşlık adına, birlikte olmanın mesai zorunluluğu dışında da keyif verdiğini gösteren bu tablodan çok mutlu ve ikinci olarak güzel bir bowling gecesi yaşadık.

Güzel şeylerin ardından söylendiği gibi ‘Allah tekrarını nasip etsin’ diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500