Advert
ÇATLAK SES HANGİMİZ?

ÇATLAK SES HANGİMİZ?

 

Aslına bakarsanız kendi evimizde tamı tamına üç maç üst üste ve hepsinden ne yazık ki boynu bükük ayrılan binlere her maçın ardından aynı konuyu savundum ve 'Hamza Hamzaoğlu'yla devam edilmeli mi?' diyenlere istikrar adına 'edilmelidir' dedim.

İRADE GEREKTİREN DURUMLAR

İşte tam bu noktada Adanaspor maçının ardından yardımcı Fuat Buruk tarafından yapılan ‘Biz aslında Bursa ve Bursaspor'u ilk istifa ettiğimiz zaman kafamızdan çıkarmıştık’ açıklaması yönetim basiretsizliğinin maaşlı adamları ne duruma getirdiğinin aynası oldu. Başkan ve Yönetim Kurulları sadece şeref tribününde oturmak, deplasmanlara yancılarını taşımak için oluşmazlar. İrade gerektiren durumlarda basiret sergilemeleri, emanetlerinde bulunan kulübün kuruşunun heba edilememesi için kendi işletmelerini nasıl yönetiyorlarsa öyle yönetmelidirler.

İKİ CÜMLEDEN BİRİ...

Koskoca Bursaspor'un yönetimi aklı fikri hala Galatasaray'da olan kurduğu iki cümleden biri Galatasaray olan bir Teknik Adamı 'Biz istifa ettik ama yönetim çok ısrar ve rica etti' diyerek kerhen kaldıklarını bile yemiştir. Bizler yani büyük Bursaspor'un büyük taraftarı olarak daha önce bahsi geçen kişiyi istifaya çağırdığımız da bizlere çatlak ses diye hitap eden bir yönetim anlayışı ve yine ‘Hamza Hamzaoğlu ile beraber geldik ve onunla beraber gideriz biz bu yola onunla çıktık sene sonuna kadar arkasındayız’ açıklamasının izahını ve özrünü bekliyoruz.

Sadrazamın kellesi değil

Hamzaoğlu’nun gönderilmesi yeniçeri ayaklamasına feda edilen sadrazamın kellesi değildir. Bizler yeniçeri değil forma sevdalısı atkılılarız ve futbol öngörülerimiz hiçbir yöneticiden az değildir. Bizler seçimlerin sonuçlarına hep saygı gösterdik ama kriz yaşayan dünyanın içinde yaşayan Bursaspor’u kendi hatalarının bedelini ödetmek için kredi batağına sürüklenmesine izin vermeyiz ve hesabını sorarız. İki hafta önce arkasındayız dediğiniz hoca ile ipleri kopardığınızı zannediyorsunuz. Onların zaten kopardığını biz biliyorduk ama siz yeni uyandınız. Hamzaoğlu’nun ruhu deplasmanda oynanan GS maçı sonrası bu takımdan gitti anlamadınız. Hiçbir hoca hazırlık kampından dönüp iki gün sonra oynayacağı maç öncesi takıma izin vermez. Bunu bile bilmiyorsunuz.

HEDEFİ OLAN BİR HOCA

Biz dövizle transfer yapmayacağım dediniz ama Stancu’ya euro bazında servet ödediniz. Borca borç kattınız. Hem de gideceğini bildiğiniz hocanın tavsiyesini tuttunuz. Ne dediyseniz tersini yapıyorsunuz ve saygınlığınızı yitiriyorsunuz. Samet Aybaba ile görüşüldüğü sinyalini gönderdiniz. Birkaç itirazı bahane edip onu gündemden düşürdünüz. Bizler şampiyon takım kadrosuna Samet Aybaba’nın büyük katkısı olduğunu bilecek kadar sağduyulu taraftarız. Bu zaman o zaman olabilir diye geçmişi Samet Hoca’da değerlendirir. Bursalı hedefi olan bir hoca ile çalışır. Biz de pozisyonumuzu ona göre alırız diye düşündük ama sizin hesabınızı anlamış değiliz.

Zenginlere ihtiyacı yok

Son anda Robert Prosinečki adını ortaya attınız ve Azerbaycan’dan getireceğinizi pompaladınız. Allah aşkına çatlak siz misiniz? Yoksa biz miyiz? Bu takımın zenginlere ihtiyacı yoktur. Zaten giderken hem de dövizi baz alarak kuruşuna kadar geri alıyorsunuz. Bu takımın kulübün parasını çarçur etmeyen düzgün başkan ve yöneticilere ihtiyacı vardır. Belki de Allah'ın yardımıyla devreyi çok iyi bir puanla kapattık. Yapılanma için büyük fırsat olan ikinci yarıyı bile hazırlık kampında heba ettiniz.

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN

Robert Prosinečki ile ne yapacaksınız? Avrupa’mı çıkacaksınız? Yoksa kümede kalmayı mı garantileyeceksiniz? Bunların cevabını kendinize sorun ve kamuoyunun karşısına öyle çıkın. İş işten geçmeden hoca konusunu enine boyuna bir daha düşünün.

TRİBÜNDE YERİMİZİ ALACAĞIZ

Biz Türk Teknik adamla devam edeceğiz açıklaması yapıp Samet Aybaba ile anlaşmak üzereyken sözde taraftar tepkisinden korkup tekrardan çark ederek kendinizi kandırıyorsunuz. Sizi dikkatle ve ibretle takip ederken biz yine hafta sonu sevdamızın peşinde Başakşehir maçında yerimizi alacağız ve takımımızın yanında olacağız. Umarım ki o gün çıkış günümüz olur.

ŞANSIMIZ YOK DENSE DE... Çık ve kazan Timsah'ım!

Ziraat Türkiye Kupası’nda gruptan çıkma şansını kaybeden Bursaspor, Ümraniyespor'un konuğu olacak. Bugün saat 12.00'de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak karşılaşmanın hakemi ise Erkan Engin. Muhammet Yumak ve Özgür Ertem'in yardımcı hakem olarak görev yapacağı müsabakanın 4. hakemi ise Atilla Karaoğlan.

TAKIMIN BAŞINDA AKDOĞAN

Çıktığı son 6 karşılaşmadan 1 beraberlik ve 5 yenilgiyle ayrılan Timsah, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırdığı için, maça U21 takımı antrenörü Tunahan Akdoğan'la çıkacak. Bursa’da oynanan son maçta yeşil beyazlılar Ümraniyespor’u 3-0 mağlup etmişti. Bursaspor'un yedek ağırlıklı çıkacağı maç, A Spor'dan naklen yayınlanacak.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500