Advert
Umreden dünyalık devşirmek…!

Umreden dünyalık devşirmek…!

Kutsal topraklara giderken yanlarına sadece bedenlerini değil, ruhlarını da alanlardan duyduğum tek şey o topraklara ayak bastıkları andan itibaren dünyevi alemden koparak uhrevi aleme intikal ettikleri oluyor.

Onun verdiği büyük mutluluğun ve huzurun dünyada hiçbir karşılığının olmadığı gibi anlatılmasının da imkansız olduğunu, sadece yaşayarak görülebileceğinin altını çiziyorlar.

Böyle düşünen insanların Mekke, Medine, Kabe, Arafat, Mescidi Nebevi gibi yerlerden görüntülerine de rastlamak mümkün değil. Kendilerini o ulvi duygularla uhrevi aleme teslim ettikleri için sosyal medyada paylaşımları da olmuyor.

Sosyal medyada o görüntüleri paylaşmak için oraya nasıl ve neden gittiklerini eşeleyince ortaya ya promosyon ya ticaret ya da siyaset devşirmek gibi niyetler ortaya çıkıveriyor.

Eğer orada bunma amacınız habercilik ise zaten ya kameranın arkasında ya da sunucu olarak önünde olursunuz ve de görev yaparken o ulvi duyguları yaşama şansınız olmaz.

Ertuğrul’u, Orhan’ı, Osman’ı, Fatih’i canlandıran sanatçı onlar gibi olamaz. Onları para karşılığında oynar ama içinde sanat olduğu için bizi de oyunun içine alır. Kötü rol yapanlar bizi etkileyemezler.

O paylaşımlardaki kötü senaryo ve oyunculuk bulundukları kutsal mekanların bizdeki saygınlığını azaltmaz ama o çekimi yapanlara saygıyı azaltır.

Her gittiğim yeri bir haberci güdüsüyle paylaşan birisi olarak, eğer görev harici o güzel topraklara gitmek nasip olursa gördüğüm kötü örnekleri aklıma getirerek tek kare paylaşmayacağım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500