Advert
Hafta başı sohbetleri…

Hafta başı sohbetleri…

Beyhan Kaptan ile Bursaspor konuşmak…

Bursaspor’un unutulmaz kaptanlarından Beyhan Çalışkan, bir yazımda onun Bursaspor’a yakışacağından bahsettiğim için ziyaretime geldi ve “Bursaspor için her zaman ve her koşulda hizmete hazırım. Ben Anadolu’yu defalarca teknik adam olarak dolaştım. Görev bıraktığım her yerden düzgün bir şekilde ayrıldım. Yeniden teklifler aldım. Çünkü göreve başlama kriterlerim ne ise çalışma kriterlerim de aynı oldu. Elimizde büyüyen birçok genç futbolcu oldu. Birçoğu Süper Lig’in aranan ve beğenilen oyuncuları oldu. Hal böyle iken transferde dahi bir fikrimizin sorulmamasına üzülüyorum” dedi.

Gerçekten baktığımızda Bursaspor’da transfer komiteleri başkan, bilgisayarcı ve mobilyacıdan, kafe sahibi ile celepten oluşuyor da içlerinde bir tane futbol oynamış, hocalık yapmış ve tek talihsizlikleri Bursaspor sevdalısı olmuş efsanemiz yoktur? 

Bu araya 5’nci girdik. Ya Avrupa hedefi için iyi bir stoper, bir kanat, bir orta saha alacaktık. Ya da feda deyip ilk yarıda topladığımız iyi puanla kasamızı koruyup önümüzdeki seneye bakacağız diyecektik.

Burada irade göstermek varken, kampta tavla oynayıp, basına futbolcu adı üflemek dürüst bir yaklaşım olmadı ve beklentileri büyülttü. Bırakın futbolcu alacaklarını, personeline maaşı iki ayda bir tık nefes ödeyen yönetimi kimi istese alamazdı. Nitekim öyle de oldu. Advincula kampa bile gelmez. Bogdan Stancu Polatlı’dan geri döner. Gelse bile bir Kubilay etmez. Furkan Soyer’i, Mert Örnek’i ve diğer U/21’leri başka takımlarda gördüğümüzde neleri kaçırdığımızı anladığımızda elimizde sadece borçlar kalacak.

Biz geleceğimizi içimizde arayalım, şu anda yerli piyasanın en iyileri bizden yetişti. Süper Lig’in bütün takımlarının tek on numarası Batalla artık Bursalı oldu. Gençlerin önünü tıkamadan ve Bursa’yı soluyan hocalarla yola devam edelim.

Genç Teksaslı Fatih Akkuş ile dobra dobra

Genç Teksas Taraftar Platformu’nun liderlerinden Fatih Akkuş kardeşimi de ağırladım. Yaşamındaki önceliklerinin en başına Bursaspor’u koymuş ve ardından diğerleri demiş genç bir adam… Tribün ruhunu en iyi bilen, asla oyunlara gelmeyen tertemiz bir Bursasporlu olarak tanıdığım Fatih, “Abi bazen sizleri okurken kafamız karışıyor. Siz mi yazıyorsunuz yoksa size verilen yönetim talimatlarını mı yazıyorsunuz?” derken sonunda bir iki isimle beraber beni ayrı tuttuklarını söyledi. Ben de belli etik kurallara uygun olarak ona al kalemi yaz satırına noktasına dokunmadan koyalım dedim. Restimi gördü. Haftada bir sayfalarımıza konuk olacağının sözünü verdi.

Onunla yaptığımız sohbette Trabzon maçının zor geçeceğini konuştuk ve maç ardından da şöyle dedik:

“Biz iyi bir takıma yenilmedik. Kafası karışık bir hoca, alacaklarını bekleyen futbolcular ve transfer konusunda ikircikli bir yönetim ile ilk yarının en az gol atan takımına evimizde yenildik.”

Hayaller PORTO gerçekler Antalya’da tavla partisi olup devre arasında yan gelip yatınca bugüne kadar 16 maçta 12 gol atıp, 20 gol yiyen 13 puanlı Trabzonspor’a üç puan ve hayat verdik. Bizim cephemizde yeni bir yok. İkinci yarıda gerçeklerle yüzleşmeye devam edeceğiz.

Ben sezon sonuna kadar buradayım diyen bir teknik adama saygı duyarım. İş ahlakının ve sözleşmenin gereğini yapmaktadır. Bunu söyleyen bir hoca ile geleceğe bakılmayacağını bilmeyen bir yönetimin işi zordur bunun da altını çizelim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500