Advert
BAŞKA BURSASPOR YOK!
Ali Yazır

BAŞKA BURSASPOR YOK!

Yenilsek de, yönetim kurulu “Borçları azaltacağım” diyerek transfer yapmasa da Bursasporluyuz!  Lütfen Bursaspor’u kurban etmeyelim.Kupa maçında 10 kişi kalan Aydınspor’u yenemeyen Bursaspor 16 maçta deplasmanlarda sadece üç gol atabilen Trabzonspor’dan iki gol yiyerek son haftalardaki başarısızlıktaki  istikrarını devam ettiriyor. Sanırım biz  ilk yarıdaki 27 puana güvendik. Böyle giderse Osmanlı ve Konya bizi geçer ve Avrupa falan hikaye olur.  

Ersun Yanal  kırmızı kart sonrası takımını kendi alanına çekerek alanı daralttı 4-5 düzenine geçti. Bursaspor’un ceza alanına girmesini,  rahat top kullanmasını engelledi.  Yeni transferinden Mass iyi oyuncu. Yusuf Yazıcı  bir gol bir gol pası ile maça damga vurdu.

Kapanan takımları açmanın futbolda üç kuralı vardır.  Oyunu kanatlara açacak ve orta yapacaksın,bol bol isabetli şut atacaksın ve  oyuncu eksilten  dripling yapabilen oyuncularını  ceza alanında topla buluşturacaksın. Bursaspor  on kişi kalan rakibi karşısında bunların hiçbirini yapamadı. Belki de yapacak kapasitede oyuncusu yoktu. Hamza hoca tribüne gönderildikten sonra  oyuncularımız sahada baskı kurdu farkı 1'e indirdi ama arkası gelmedi.

HAMZA HOCA  DENİZ’DEN  VAZGEÇEMİYOR!.

Trabzonspor maçında, oyuncu değişikliklerindeki  tercihler damga vurdu.  Orta alanda  rakibi durdurup hücuma katkı koyan, hatta  Kubilay’a gol pasını veren  Merter’i çıkarmak büyük hataydı. Bu değişiklik, adam eksilten iki oyuncumuz Batalla ve Jorquera’yı  rakip kaleden uzaklaştırdı  ve Trabzonspor rahatladı.  Hatta  Harun olmasa maçın 5-1 bitmesi işten bile değildi!  Belli ki Faty ve  Del Valle'yi maçın durumuna göre  hamle oyuncusu olarak  düşünmüş ama  tutmadı.  Denizle oynanan  son sekiz maçta  sadece iki galibiyet almamıza  ne dersiniz!  Hamza hoca  Deniz’den  nedense vazgeçemiyor!.

Kolay gol yeme alışkanlığına acil çözüm!

Taç atışından gelen topu uzaklaştıramayıp ayaklarına dolayan Sivok ve Ertuğrul, orta atmadaki  başarısız Erdem,  Aziz tarafından atılan ortalara dokunamayan forvet , Hamza Hocanın  hamle hataları ile bütünleşti ve tatsız tuzsuz ve puan getirmeyen bir oyun ortaya çıktı. Ayrıca Bursaspor’un kolay gol yeme alışkanlığına da acil çözüm gerekiyor. Batalla’nın doğum gününde kaçırdığı gol kötü şansıydı. Tesellimiz genç Kubilay'ın gollerine Ligde 5. golünü atarak devam etmesi. Bursasporlu olmanın çileye talip olmak olduğunu bu maçta da bir kez daha gördük. Bursaspor  seyircisine  yense de yenilse de ıstırap  çektiriyor. Trabzonspor rezil biz onlardan duble rezil oynuyoruz. Daha kötüsü rakip Trabzon olmasına karşın tribündeki seyirci sayısının azlığı çok vahim düşündürücü.

Tribünleri susturacak bir transfer...

İnşallah bu yenilgi  bizi dağıtmaz. Yönetim ve teknik kadronun  eleştirileri göğüsleyecek irade ortaya koymalı. Suçlu aramak yerine  nasıl düzlüğe çıkarabilir  hesabı yapılmalı. Zaman adam kaybetmek kaos üretmek zamanı değil doğruda buluşmak zamanıdır. Önümüzdeki zorlu maçlarda sıfır çekecek bir Bursaspor’u düşünmek bile istemiyorum.  O zaman bu günleri çok ararız. Tribünleri susturacak bir transfer çok şeyi değiştirir. Yoksa kaybedilen puanlar sonunda tepkiler çığ gibi gelir altında kalırsınız...Baştanda söylediğim gibi "Yenilsek de, yönetim kurulu 'Borçları azaltacağım' diyerek transfer yapmasa da Bursasporluyuz! Lütfen Bursaspor’u kurban etmeyelim.Çünkü  Başka Bursaspor yok…"  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500