Advert

ZEHİR TACİRLERİ DİKKALDIRIM'IN DA KİMYASIYLA OYNADI

Osmangazi'nin sessiz ve mütevazi, mutaassıp bir mahallesi olan Dikkaldırım'a adeta nazar değdi. Ara sokaklarda, köşelerde uyuşturucu satan zehir tacirleri, hem gençlerin hem de Dikkaldırım'ın kimyasıyla oynamaya başladı.

ZEHİR TACİRLERİ DİKKALDIRIM'IN DA KİMYASIYLA OYNADI

 

Semih ŞAHİN

Türkiye geneli baz alındığında, uyuşturucu kullanımında Bursa maalesef ilk 5 şehir arasında yer alıyor. Özellikle gençlerin bugününü ve yarınını karartan uyuşturucu kullanımı, sokak aralarında her gün bir kişinin zehirlenmesine hatta ölmesine sebep olmaya devam ediyor. Zehrin yoğun olarak tüketildiği ve satıldığı yerlerden biri de Dikkaldırım. Mütevazi ve huzurlu bir mahalle olarak Osmangazi'de adından söz ettiren Dikkaldırım'da son zamanlarda felaket üzerine felaket yaşanıyor. Yakın tarihte bir genç daha aşırı dozda aldığı 'bonzai'den dolayı hayatını kaybetti. Sıkı bir denetim gelmediği takdirde zehir tacirleri temiz insanlar üzerinde kirli oyunlarını oynamaya devam edecek.

Mahalleli burada Emniyet nerede 

Mahalle sakinleri bu durumdan oldukça rahatsız. Ara sokaklarda her köşe başında bir torbacının olduğunu söyleyen Dikkaldırım Mahallesi sakinlerinden Yusuf Karaman, mahalleli olarak uyuşturucuyla çok mücadele ettiklerini fakat Emniyet'ten gerekli desteği alamadıklarını ifade etti. Acele bir şekilde mahallenin saplanmış olduğu uyuşturucu batağından çıkarılması gerektiğini söyleyen Karaman, "Konuyla alakalı mahalleli olarak biz üzerimize düşen herşeyi yaptık. Zehir kullanan kişileri uyardık. Anlamayanları sert bir dille bir kez daha uyardık fakat o esnada aramızda arbede çıktığı için bizler yargılandık. Uyarılarımızı dikkate alıp uyuşturucudan vazgeçenler oldu. Vazgeçmeyenler de mahalleden uzağa gidip yine uyuşturucu kullanmaya devam ediyor. Dikkaldırım’lıolarak büyük bir karar aldık.Devletin de bu konuda desteğini bekliyoruz.'Kimin ne hali varsa görsün' demeden zehir ve zehir tacirleriyle mücadele etmeye devam edeceğiz. Sevdiğimiz arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi toprağa koyduk. Bu bizler için çok acı bir durum. Er yada geç, devletimizin vereceği destekle Dikkaldırım'dazehir işini bitireceğiz" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500