Advert

Yollarımıza bir el atılırsa!

Yenişehir Bursa yolu üzerinde bir cennet parçası görüntüsünde olan Marmaracık Köyü Muhtarı Mithat Arı, yollarının yapılması halinde bir eksiklerinin kalmayacağını ekonomik ve eğitim düzeyi olarak yeterli alt yapıya sahip olduklarını dile getirdi.

Yollarımıza bir el atılırsa!

Özkan YILDIRIM

Yenişehir İlçemizin Bursa-Yenişehir yolu üzerinde kurulu herkesin tanıdığı bilhassa  molalarını buraya denk getirdiği,  harika doğası ve temiz havası ile ünlü Marmaracık Mahallemizin Muhtarı Mithat  Arı ile birçok konuyu ele aldığımız güzel, kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

  •    Öncelikle muhtarım, bizleri köyünüzde konuk ettiğiniz, misafir ettiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sizi  tanıyarak röportajımıza başlayalım isterseniz?


Elbette, memnuniyetle. Ben de tabii ki sizlere köyümüze kadar gelip bizlere böylesine güzel bir fırsat sunduğunuz, gazetemizin müstesna sayfalarında bizler için yer ayırdığınız için teşekkür etmek istiyorum. Ben Mithat Arı, 1968 Yenişehir Marmaracık doğumluyum, doğma büyüme bu köylüyüm. 2 dönem oldu muhtarlık görevini yapıyorum ,daha  öncesinde  bir dönem azalık görevinde de  bulundum.

  •    Peki muhtarım, bizlere Marmaracık Mahallesi'ni tanıtır mısınız?  Hane sayısı ne kadar?  Nüfusu ne kadar?  Geçim  kaynakları nelerdir?  Bu tür bilgiler verirseniz sevinirim?

CIVIL CIVIL ESKİ KÖY YENİ MAHALLE..
180 hanemiz var, 600 civarı nüfusumuz ve 400’de seçmenimiz bulunmaktadır. Geçim kaynakları olarak baktığımızda hayvancılık var, tarım var, yakında fabrikalar var aynı zamanda bunun yanında çiftliklerde var buralarda mahallemizden gençler çalışıyor. Yaşlılarımızın yanı sıra genç nüfusumuzda var, bizim gencimiz çok, öyle bir sıkıntımız yok şükürler olsun. Aynı zamanda talebemiz de çok, ilkokula giden 45 civarı çocuğumuzun yanı sıra ortaokula ve liseye giden de aşağı yukarı 20 öğrencimiz var. Toplamda öğrenim gören 65-70 civarı öğrencimiz var, bu manada köyümüz aktif bir köy, güzel bir köy.

BÜYÜKŞEHİR VE YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARIMA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Sağ olsunlar hem büyükşehir belediye başkanımız, hem Yenişehir belediye başkanımız bizlerle ilgileniyor. Su, kanalizasyon altyapı problemlerimiz bitti onlarla ilgili bir sıkıntımız yok 7-8 sokağımıza parke taş döşedik, sokaklarımız çok güzel oldu. Bundan sonra da acil ihtiyaç olarak kalan yollarımız var buraların yapılmasını bekliyoruz. Bunun  haricinde acil ihtiyacımız yok. Bu kapsamda tabii ki belediye başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum, hem Bursa Büyükşehir Belediye başkanımıza, hem de Yenişehir Belediye başkanımıza bizlerle  ilgilendikleri için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

ALTYAPI SORUNLARI HALLEDİLDİ

  •     Peki Muhtarım yapmak isteyipte yapamadığımız şu da olursa Marmaracık için çok iyi olur dediğiniz şeyler var mı?

Şu an sadece yollarımız kaldı. Altyapımız 2016-2017 sürecinde tamamlandı,  bitti altyapı, kanalizasyon, su, içme suyu, atık su deposu, foseptik  kuyuları bunların hepsini yaptık, tamamladık, şükürler olsun. İşte dediğim gibi birkaç sokağımızda yollarımız eksik bunun yanında  Mezarlığımıza kadar ki yolumuzun da  güzel bir şekilde yapılmasını istiyoruz.

Daha güçlü çıkacağız


Bir dönem azalık, sonrasında iki dönemdir de Marmaracık mahallemizin muhtarı sınız, toplamda 3 dönemdir de Marmaracık’a hizmet ettiğiniz görülmekte. Bu manada azalıktan sonra aday olduğunuz gibi de köy halkı açık ara  sizi seçmiş muhtar olmanızı istemiş. Son olarak buradan Marmaracık halkına, insanlarına ne gibi mesajlarınız  olacak muhtarım?

Halkımıza teşekkür etmek isterim. Tabii ki öncelikle bana ve ekibime güvendikleri için,  sonrasında vermiş oldukları oylarla destekledikleri için bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için. Tabii onların bu güvenoyu bizleri kurumlar karşısında daha güçlü kılıyor, Bizler de burada insanlarımızın yaşam kalitesini, seviyesini yükseltmek için her türlü gayreti gösteriyoruz ve bu gayreti göstermeye devam edeceğiz.Eksikler elbette bitmez insanların yaşadığı yerde, ama dediğim gibi yollarımızın haricinde pek  eksiğimiz yok, yollarımızın da olmasından sonra daha kaliteli bir yaşam olacağını söylemek istiyorum. Bu konuda da başkanlarımızdan destek bekliyorum. Son olarak bizi iki seçimdir destekleyen yanımızda olan başta Marmaracık Mahallesi sakinleri olmak üzere  Yenişehir'deki, Bursa'da ki bütün hemşerilerimize , ve bütün vatandaşlarıma  sevgi saygı ve esenlikler diliyorum ve inşallah bu sıkıntılı  süreçten  ülke olarak ,millet olarak daha da güçlü çıkacağımızı son olarak  eklemek istiyorum. Şehitlerimize de ayrıca Allah'tan rahmet  dileyerek sözlerimi tamamlamak istiyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500