Advert

Yeşil için 'Yıldırım' destek

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın girişimleriyle düzenlenen “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” etkinliğine destek olmak için ailesi ve çocuklarla birlikte fidan dikti.

Yeşil için 'Yıldırım'  destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncüsü olduğu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Türkiye çapında düzenlediği 11 Kasım’da 2023 farklı noktada 11 milyondan fazla fidan dikim seferberliğine Yıldırım Belediyesi de destek oldu. Piremir Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe ailesi ile birlikte katılan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay, Yıldırım Belediyesi Kreşi öğrencileriyle birlikte fidan dikti.

MİRAS DEĞİL EMANET

Ülke genelinde düzenlenen etkinlik kapsamında Yıldırım’ın farklı bölgelerinde yüzlerce fidanın toprakla buluştuğunu aktaran Başkan Yılmaz, “Daha yeşil ve yaşanabilir bir Türkiye için gerek Merkezi Hükümetimiz gerek ise yerel yönetimler olarak yoğun bir mesai sarf ediyoruz. Bu bağlamda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan kampanyada, kısa sürede hedef aşılarak 13 milyon fidan dikildi. Biz de buna destek olmaktan dolayı mutluyuz. Bizler doğayı atalarımızın mirası olarak değil, gelecek nesillerin emaneti olarak değerlendiriyoruz. ‘Yeşil’in bin bir tonunu bünyesinde barındıran Yıldırım’da, bir taraftan bu zenginliklerini muhafaza ederken, bir taraftan da daha güzelleştirmek en büyük gayemiz” dedi. Başkan Yılmaz daha sonra etkinliğe katılan çocuklarla birlikte şarkı söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500