Advert

Yediği dayakla kaldı

Yıldırım’da eşi Zeynep A.’yı (27), darp ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan E.A. (32), 8 ay 3 gün hapis cezasına çarptırıldı. 6 aylık hamile Zeynep A., “Az bir ceza çıktı ama adalet tecelli etti" dedi.

Yediği dayakla kaldı

Yıldırım’da oturan bir çocuk annesi Zeynep A., 2 ay önce eşi E.A.’dan gördüğü şiddet nedeniyle şikayetçi oldu. Bursa 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün 'yaralama ve darp' suçundan görülen davanın duruşmasında ikinci çocuğuna 6 aylık hamile olan Zeynep A. ile avukatları hazır bulunurken, sanık E.A. yer almadı.

Duruşmada söz alan Zeynep A., 3,5 yıldır evli olduğu eşi tarafından 5 defa darp edildiğini söyleyerek, "İlk şiddet olayının kına gecesinde yaşadım. İki ay önce de beni darp etti. Şiddete meyilli. Daha önce de benzer şekilde hakkında ceza verilmişti. Beni 4 aylık hamileyken oğlumun önünde darp etti. Hamileyken karnıma ve belime vurdu. Yaptıklarının karşılığını almasını istiyorum" dedi. Mahkeme hakimi sanık E.A.’ya ay 3 gün hapis cezası verdi. Sanık, cezayı yargıtayın onaması halinde cezaevine girecek. Zeynep A., mahkeme kararı ile ilgili olarak, "Az bir ceza çıktı ama yüce adalet tecelli etti" dedi. Duruşma sonrası adliye önünde toplanan Bursa'daki bazı kadın platformları ise Zeynep A.’ya destek verdi. Öte yandan çiftin boşanma davasının sürdüğü öğrenildi. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500