Advert

Yaz spor okulları heyecanı başlıyor

Son yıllarda açılan branş, hizmete sokulan tesis ve ulaşılan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okulları’nın düzenlendiği Bursa’da, 17 Haziran’dan itibaren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okullarda on binlerce çocuk ücretsiz bir şekilde sporla buluşacak.

Yaz spor okulları heyecanı başlıyor

Bursa’da okulların tatile girmesiyle birlikte yine Yaz Spor Okulları heyecanı başlayacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve geçen yıl 25 branşta on binlerce çocuğa ulaşılan Yaz Spor Okullarının bu yıl da yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Okulların kapanmasının ardından başlayacak yaz tatiliyle birlikte İl Müdürlüğü öncülüğünde açılacak ücretsiz kurslarla, Bursa’nın dört bir yanındaki on binlerce çocuk yine sporun güzellikleriyle buluşacak.

ONLARCA BRANŞTA ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLECEK

Son yıllarda giderek artan bir ilgiyle karşılanan kurslar bu yıl 17 Haziran 2019 tarihinden itibaren başlayacak. Çocukların yanı sıra velilerin de büyük bir heyecanla beklediği kurslar atletizm, voleybol, basketbol, karate, oryantring, satranç, futsal, eskrim, yelken, masa tenisi, halter, taekwondo, izcilik, tenis, judo, bocce, güreş, yüzme (eğitmen ücretli), badminton, hentbol, boks, cimnastik, okçuluk, buz pateni, dağcılık ve kano olmak üzere toplam 26 branşta ücretsiz olarak verilecek. İl Müdürlüğüne bağlı spor tesisleri ve antrenman salonlarının yanı sıra kentin dört bir yanında bulunan 10 okulun spor salonu ve tesiste, yüzlerce antrenör eşliğinde verilecek olan eğitimler sayesinde çocuklar yaz boyunca spor yapma imkanına kavuşacak.

KURSLAR 06 EYLÜL 2019 TARİHİNDE SON BULACAK

Bursa’da her yıl rekor katılımlarla gerçekleştirilen kurslar bu yıl 4 ayrı dönem halinde açılacak. 17 Haziran – 05 Temmuz tarihleri arasında birinci dönem, 08 Temmuz- 26 Temmuz tarihleri arasında ikinci dönem, 29 Temmuz - 09 Ağustos tarihleri arasında üçüncü dönem ve 19 Ağustos - 06 Eylül tarihleri arasında da dördüncü dönem eğitimleri verilecek. 

NASIL KAYIT YAPTIRILACAK?

5-18 yaş aralığındaki çocuklar için açılan ücretsiz kurslara kayıt yaptırabilmek için, 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra İl Müdürlüğü tarafından bastırılan broşürde yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurup kayıt merkezlerinden birine başvurmak yeterli. Kayıt formu İl Müdürlüğümüze ait tüm tesislerden temin edilebilir.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500