Advert

Uzak Doğu’ya gidemeyen Karadeniz’e gelsin

Çin'de ortaya çıkan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronovirüs nedeniyle kruvaziyer şirketleri, Uzak Doğu turlarını iptal etmeye başladı.

Uzak Doğu’ya gidemeyen Karadeniz’e gelsin

Şirketlerin yeni güzergahı ise Karadeniz oldu. İstanbul’dan yola çıkacak dev yolcu gemileri önce Sinop Limanı’na uğrayacak, ardından Trabzon ve Gürcistan'da Batum Limanı’na yanaşacak. Kruvaziyer turların Karadeniz’e yönelmesiyle bölgede turizmin de hareketlenmesi bekleniyor.

SORUNLAR AŞILIYOR

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, şimdiden 6 kruz gemisinin Karadeniz güzergahı için rezervasyon yaptırdığını açıkladı. İstanbul’da kruvaziyer limanının olmamasından dolayı kruvaziyer turizmde önceden sorunlar yaşandığına dikkat çeken Tosun bu sorunun çözüldüğünü belirtti. Tosun, “İstanbul Karaköy’de çok büyük ve güzel bir kruvaziyer limanı yapıldı. Karadeniz’e gelen gemiler, genel olarak Atina’dan veya Kuşadası’ndan geliyor. Bu gemilerin, İstanbul’da uğraması gereken bir limana ihtiyacı vardı, uğrak nokta olmadığı için Karadeniz’e kruz gemisi giremiyordu. Türkiye, bu sorunu aştı” dedi. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500