Advert

‘U.Ü GÖRÜKLE 3. HAT’TA DURUMLAR KARIŞIK

Saat 21.00'den sonra son seferini yapan ‘Uludağ Üniversitesi–Görükle 3. Hat’ minibüslerinin güzergah sıkıntısı hem şoförleri hem de yolcuları isyan noktasına getirdi.

‘U.Ü GÖRÜKLE 3. HAT’TA DURUMLAR KARIŞIK

 

Eda ÖZATA

Nilüfer'e bağlı Görükle Mahallesi'nde yolcu azlığından dolayı çok seyrek sefere çıkan ‘Uludağ Üniversitesi–Görükle 3. Hat’ minibüs şoförleri ve hattı kullanan yolcuların sıkıntısı büyük. Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan yolcular durumdan şikayetçi. 3. Hat minibüs seferlerinin sıklaştırılmasını isteyen yolcular, saat 21.00’den sonra da evlerine rahat bir şekilde ulaşım sağlamak istediklerini belirtti. Ellerinden geldiği oranda yolcuları bekletmemeye çalıştıklarını ve mağdur etmek istemediklerini belirten 3. Hat minibüs hattı şoförlerinden Hakan Çubukçu, “Biz sabah saatlerinde o güzergâhta yolcumuz olmamasına rağmen vatandaşı mağdur etmemek için 5 dakikada bir, belli bir saatten sonra da 10 dakikada bir sefere çıkıyoruz. Akşam üzeri bu aralık 15 dakikaya dönüyor. Akşam 7’den sonra ise 20 dakikada bir sefere çıkıyoruz. Uludağ Üniversite’sinden Görükle’ye son 3. Hat minibüsü 9’da kalkıyor ve o saatten sonra 3. Hat güzergâhında yaşayan yolcularımız ulaşımda büyük sıkıntı yaşıyor. Büyük kesimini öğrencinin oluşturduğu bu bölgede son minibüs seferinin 9’da bitmesi çok kötü” dedi.

ÇÖZÜM, HATTIN KALDIRILMASI MI?

1. Hat ve 2. Hat minibüslerinin 2 dakikada bir sefer yaptığını ifade eden Çubukçu, “Bu hatların güzergahı farklı olduğu için dolduğu an kalkıyor. Dolayısıyla yolcu bize gelip minibüsün kalkmasına 15 dakika olduğunu duyunca soğukta beklemiyor ve başka minibüse binmeyi tercih ediyor. Seferlerin seyrek olmasının sebebi güzergahımız ve bundan dolayı da yolcu yoğunluğunun az olmasıdır. Bizim tek bir yolcuyla hareket ettiğimiz oluyor. Hem şoförler hem yolcular bu durumdan mağduriyet yaşıyor. Buna bir çözüm istiyoruz. Şu an 3. Hat minibüslerinin tamamen kaldırılması düşünülüyor” şeklinde konuştu. 

GÖRÜKLE U.Ü ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ EDA ÖZATA
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500