BURSA
Giriş Tarihi : 15-01-2020 08:10   Güncelleme : 15-01-2020 08:10

Umut ‘İYİ’dir

İYİ Parti’de 2. Olağan Kongre süreci 19 Ocak’ta başlıyor. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, konuyla ilgili basın toplantısında Türkiye’de korku duvarlarını yıktıklarını belirterek, “Biz, sönen umutları yeniden alevlendirdik. Kadını erkeği, genci yaşlısı, bu umut sayesinde sandıklara koştu” dedi.

Umut ‘İYİ’dir

Özlem ATAÇ 
İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı; delege seçimleri, ilçe ve il kongreleri ile ilgili bilgilendirme amaçlı basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, İl Başkanlığı’ndaki toplantıda yaptığı açıklamada, partilerinin kongre sürecinin 19 Ocak’ta 9 ilçede yapılacak delege seçimleriyle başlayacağını söyledi. “Bundan 2 buçuk yıl önce, daralan ve boğulan Türk siyasetine nefes olmaya geliyoruz dedik ve çok şükür olduk” diyen Yahya Bahadır, “Biz de haksızlık karşısında susanlardan olsaydık; biz de iktidarın hatalarını görmezden gelip, bu uzun ve meşakkatli yola çıkmasaydık; İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve daha birçok şehirde bu değişim yaşanabilir miydi? Bugün Türkiye'de 18 yıllık iktidarın değişiminin gerekli olduğu konuşulur muydu? Biz, ülkede korku duvarlarını yıktık. Biz, sönen umutları yeniden alevlendirdik. Kadını erkeği, genci yaşlısı, bu umut sayesinde sandıklara koştu. Biz İYİ Partililer bu umudun mimarlarıyız” şeklinde konuştu. 

YENİ GELECEĞİN ÖNCÜSÜ
İYİ Parti’nin yeni ve iyi bir geleceğin öncüsü olduğunu belirten İl Başkanı Yahya Bahadır, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde, İYİ Parti kadroları olarak da Türkiye’nin makûs kaderini değiştirmeye hep beraber talip olduk. İYİ Parti’nin kurulmasında cesaret vardır, vatan sevgisi vardır, adil, güçlü ve kalkınmış çağdaş bir Türkiye hedefi vardır. Bir ülkenin geleceğini bir kişiye teslim etmek, binlerce yıllık tarih sürecinden gelen bu büyük millete ve yüzyıllık demokratik parlamenter Cumhuriyet deneyimimize yakışır bir durum değildir. İYİ Parti, Türkiye'de yeni ve iyi bir geleceğin öncüsü oldu. Ankara’daki 1. Olağan Kurultayımızda 100 bini aşkın vatansever toplandı. Bunu gören iktidar panikleyerek daha yeni kurulmuş olan İYİ Parti’yi denklem dışına atabilmek için 15 gün sonra baskın seçim kararı alarak erken seçime gitti. Seçimlere sokmamak üzere kurulu o planı, milletimiz elinin tersiyle itti. 5 milyon insanın oyu ile 43 milletvekili çıkararak TBMM’de grubu bulunan bir siyasi parti olduk” dedi. 

19 OCAK’TA 9 İLÇEDE
Üye sayısının artmasıyla büyük başarı elde ettiklerini söyleyen Bahadır, şöyle devam etti: “Göreve geldiğimizden itibaren kısa bir sürede 2 bin olan üye sayısını 7 kat arttırarak 14 bin civarına ulaştırıp, parti teşkilatlarımız içerisinde önemli bir başarı ortaya koyduk. Mahalle teşkilatlarımızı da kurarak teşkilatlanmamızın en temel taşlarını da tamamlamış olduk. İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı olarak 2. Olağan Kongre sürecimizi Ocak ayı itibariyle başlatmış bulunmaktayız. 19 Ocak'ta 9 ilçemizde yapılacak olan ilçe delege seçimleri ile birlikte kongre sürecimiz başlayacak. Çarşaf liste usulü ve tüm üyelerimizin aday olabileceği demokratik, şeffaf bir demokrasi şöleni içerisinde seçim sürecini hep beraber yaşayacağız. İlçe delege seçimlerinin tamamlanmasının hemen ardından ilçe kongrelerimiz Şubat ayı 2. haftasında başlayıp Mart ayı 2. haftası ile sona erecek. Nisan veya Mayıs ayı içinde il başkanlığı seçimini yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız seçimlerde partimize üye olan herkes özgürce aday olabilir.”