Advert

Türk mühendislerden yüzde 100 yerli imza

İzmir'de, 1952 yılından bu yana takım tezgahı ve pres imalatı yapan bir firma, Türk mühendislerince geliştirilen Simultane hareket edebilen beş eksenli işleme merkezini üretti.

Türk mühendislerden yüzde 100 yerli imza

 

   İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki firmanın fabrikasında 5 eksenli Gantry tipi CNC Freze tezgahı, düzenlenen lansman ile sektör temsilcilerine tanıtıldı. Düzenlenen toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar ile sektör temsilcileri katıldı.

Tanıtımını yaptıkları 5 eksenli Gantry tipi CNC Freze tezgahının Türk mühendislerinin ve teknisyenlerinin bir ürünü olduğuna dikkat çeken Dirinler Sanayi Makinaları ve Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin, makinenin önemine vurgu yaptı. Dirin, "Bu, makine üreten bir makine. Savunma, enerji, havacılık, otomotiv gibi ağır sanayide kullanılabilir. Sektörlerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin üretiminde hem zaman hem maliyet tasarruf sağlayacak. Yurt dışından 5 eksenli bir işleme merkezi satın almaya kalktığınızda, ‘Ne iş yapacaksın, şu belgeyi al, bu belgeyi al, başka ülkeye satmayacağına garanti ver’ gibi onur kırıcı sorularla karşılaşırsınız. Şimdi böylesine ihtiyaç duyulan bir makineyi Türk mühendisleri üretti. Bu makine, Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin göstergesidir. En hassas toleranslar ile parça işleyecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500