Advert

Turan'dan Arınç'a 'istifa' önerisi

Kayyum ve KHK eleştirileri sebebiyle AK Parti içerisinde hedef haline gelen Bülent Arınç için en sert konuşmayı grup başkanvekillerinden Bülent Turan yaptı: "Sayın Erdoğan’ın esefle karşılamasından sonra o toplantıya gitmezdim ve istifa ederdim."

Turan'dan Arınç'a 'istifa' önerisi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kayyum ve KHK tartışmasında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın açıklamalarını eleştirerek, “Ben Arınç’ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim” dedi. Turan, KHK ve kayyum uygulamalarının doğru olduğunu vurgularken, "Belli görevlerde olan kişilerin ekranlarda şahsi kanaat açıklaması doğru değildir"  eleştirisinde bulundu. 
BAYKAL'DAN SONRA
CHP EL DEĞİŞTİRDİ

Turan, Arınç'ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi'ni de eleştirerek, "CHP'nin yurt dışında Türkiye'yi şikayet etmesi kendi görevi haline geldi. Bu tür davranışları anlamak mümkün değil. Ortada bir gerçek var ki Atatürk'ün partisi CHP, Sayın Deniz Baykal'ın yönetiminden çıktıktan sonra büyük bir operasyonla el değiştirdi. Kılıçdaroğlu'nun sözleri, icraatları bunun ispatıdır" dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500