Advert

TOSYÖV'DE KORKMAZ DÖNEMİ

Kısa adı TOSYÖV olan Türkiye Orta Ölçekli Sanayici ve Yöneticileri Vakfı Bursa Destekleme Derneği’nin 20. olağan kongresi yapıldı. Başkanlığa İsmail Korkmaz seçildi.

 TOSYÖV'DE KORKMAZ DÖNEMİ

 

Ali Eşref UZUNDERE

Nilüfer OSB’de Uludağ İhracatçılar Birlikleri (UİB)  salonunda yapılan TOSYÖV kongresine CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal,  CHP İl Başkanı Şadi Özdemir,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karlık,  Ak Parti,  MHP il Başkan Yardımcıları,  TSE Bursa il Koordinatörü Mithat Kaleoğlu, Bazı SİAD ve derneklerin başkanları katıldı.

KATILAMADILAR AMA...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Vali İzzettin Küçük'ün kongreye gönderdikleri telgraf mesajlarının okunmasından sonra genel kurul, TOSYÖV’ün 2015-2017 dönem Başkanı İsmail Hakkı Kavurmacı’nın yaptığı açış konuşmasıyla başladı. Başkan Kavurmacı; TÖSYÖV Bursa Derneği, kurumsal, ilkeleri ve çalışma gelenekleri ile 27. Çalışma yılını tamamladıklarını belirterek,  Her çalışma döneminde olduğu gibi, kentimiz ve ülkemiz için değer katacak projeler planlayarak hayata geçirdiklerini söyledi.

EŞDEĞER PARÇA PROJESİ

“TOSYÖV Bursa Derneği KOBi’lerin gerçek buluşma noktasıdır. Sahip oluğu teknik yeterlilikleri, proje gerçekleştirme becerisi, ülkemizde ve dünyada meydana gelen gelişmelere hızlı reaksiyon, üyeleriyle etkin iletişim ve önde olma özellikleriyle derneğimiz eşsiz yeteneklere sahiptir” diyen Kavurmacı, döneminde gerçekleştirilen bazı projelere değerek şu bilgileri verdi: “TSE ile gerçekleştirdiğimiz ‘Eşdeğer Parça Projesi’, KOBİ’lerimizin üretmiş oldukları yedek parçalara eşdeğer akreditasyonu alarak servislerde orijinal parça yerine takılmasını sağlayacaktır. Bu proje ile ülkemizin milyonlarca liralık döviz kaybı önlenmiş olacaktır. ‘2. Kuşak Liderlik Okulu Projesi’, TOSYÖV Bursa Derneği’nin sahip olduğu kurumsal tecrübeleri göstermesi açısından eşsiz bir projedir.   Dört kez düzenlediğimiz projemizin bir benzeri yoktur. Ülkemizde sadece TOSYÖV tarafından uygulanan bu projede,  gelecekte şirketlerimizi yönetecek olan ikinci kuşak liderler ile tecrübe paylaşımı yapılarak geleceğe hazırlamaktır.  Bir başka önemli projemiz, tamamen uzman gönüllü ekibimiz ile oluşturulan Ar-Ge proje destek ekibi ise, üyelerimize desteklerden faydalana bilmeleri için proje hazırlama ve teknik destek sağlamakta, üyelerimizin devlet desteklerinden faydalanmalarını sağlamaktadır.  Bu çalışmaların kapsamını genişletmek amacıyla derneğimiz iktisadi kuruluşu olan “Yönetim Bilimleri akademisi” TSE belgesi almaya hak kazanmıştır. Biz ülkeye değer katmak istiyoruz. Birlik beraberlik içinde hareket edersek kimse önümüzde duramaz.  TOSYÖV’de mazeret yoktur.”

TEK SORUN BİLGİYE ULAŞMAK

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, yaptığı konuşmada TOSYÖV’ün çalışmalarında başarı dileğinde bulundu. İsmail Korkmaz ve arkadaşları tarafından verilen önergeyle,  Divan Başkanlığı'na Habil Duran, kâtipliklere de Gonca Gülçin Öner, Ersin Eser Korkmaz, divana seçildiler. Divan Başkanlığına Habil Duran,  kendilerini divana laik gören genel kurul üyelerine teşekkür etti.  Duran,  TOSYÖV’ün para sorununun 3 derecede olduğunu,   birinci derecedeki sorununun bilgiye ulaşmak olduğunu belirterek, birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Sıfır hatayla çalışıyoruz

Kitap haline getirilerek genel kurul üyelerine dağıtılan Faaliyet Raporu,  Hülya Çiçekçi,  Denetim Kurulu Raporunu ise Ali Petek okudu.  Her iki rapor ayrı ayrı oylanarak ibra edildi.  Bu arada, TSE Bursa İl Koordinatörü Mithat Kaleoğlu,  TOSYÖV Başkanı İsmail Hakkı Kavurmacı’ya  “ Hizmet Yeterlilik Belgesini” verirken, “Bu belgeyi herkese vermiyoruz. Gerçekten hizmette yeterli olan kurum ve kuruluşlar alıyorlar” dedi.  

KOBİ’LER YÖNETİCİLERLE GÜÇLENİR

Divan Başkanı Habil Duran, bu arada, KOBİ’lerin iyi yöneticilere iyi başkanlara ihtiyacı bulunduğunu belirttiği kısa açıklamasında “KOBİ’ler, iyi ve donanımlı yöneticilerle güçlenerek yol alabilir. KOBİ’ler olarak bizler sıfır hatayla iş yapıyoruz. Gelin işe ‘İş Anayasası’yla başlayalım” dedi. Gündem dışı verilen ve dernek tüzüğünde 9 kişiden oluşan yönetim kurulu üyelerinin 13 kişiye çıkarılmasına ilişkin tüzük değişikliği önerisi oylanarak kabul edilmesinden sonra gündemin diğer maddelerine geçildi.

İŞTE O İSİMLER

TOSYÖV genel kurularında yönetim kurulu listesi uzlaşmayla oluşturulması ilkesi bu kongrede de sürdürüldü. İstişareler sonucu oluşan İsmail Korkmaz Başkanlığında tek liste Divan başkanlığına sunuldu. Genel Kurul üyelerinin tamamı tarafından kabul edilen TOSYÖV’ün yeni dönem yönetiminde şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu Asil: İsmail Korkmaz,  İlker duran, Gül Çiçek Zengin Bintaş,  Özgür Morkan,  Hülya Çiçekçi, Semih yiğit, Esra İnhanlı,  Bayram Ali Özdemir, Mustafa Ekinci, yasemin Meriç, Fatih Norman, Ali Sinan duran, bahadır Celal Manasoğlu, Denetim Kurulu: Ali Petek,  Nefiye Keskin,  Mihrimah Kocabiyık’tan oluştu.

İstikrarlı ekonomi önemli

TOSYÖV yönetim kurulu başkanlığına seçilen İsmail Korkmaz, yaptığı konuşmada, TOSYÖV’ün kurumsal olarak güçlü bir yapı olduğunu belirterek şunları söyledi: “TOSYÖV, bu gücünü yapısını geleceğe taşırken kadın arkadaşlarımızın enerjisinden çok daha fazla yararlanacak. Temsiliyette eşitlik ilkesi doğrultusunda yeni oluşturduğumuz yönetim kurulu listesinde kadın arkadaşlarımızın sayısını nerdeyse yüzde 50 'ye nerde taşıdık.  Yeni dönemde genç TOSYÖV’ü oldukça önemsiyoruz.  Biz geçtiğimiz yıllar içersinde süreklilik haline getirdiğimiz ikinci kuşak liderlik eğitimlerini devam ettirdik. Ancak bundan sonra ikinci kuşak eğitimlerinin yanı sıra şirketlerimizdeki ikinci kuşak yöneticileri, patronları yönetime taşımak için yeni bir yapı oluşturmak istiyoruz.  Bizim için istikrarlı piyasalar, istikrarlı ekonomi önemli. Bu anlamda istikrarı çok fazla önemsiyoruz. Yerel, yerli tercihte KOBİ’lerimizin öne çımasını istiyoruz. Kamunun bu anlamda KOBİ’lerimizi ucuz finansal araçlarla desteklemesini istiyoruz. Ülke olarak büyümenin ancak bu şekilde sürdürülebileceğine inanıyoruz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500