Advert

TOFAŞ altyapısı belli oldu

Teknik koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç’in yapacağı TOFAŞ basketbol altyapısında görev yapacak antrenörler belli oldu.

TOFAŞ altyapısı belli oldu

TOFAŞ Spor Kulübü’nde 2019-2020 sezonu öncesi altyapı teknik yapılanması belirlendi. Planlanmış bir sistem içerisinde A takım seviyesinde sporcular yetiştirmeyi hedefleyen kulüp, yeni dönemde altyapı teknik kadrosunda yeni bir yapılanmaya giderken, Altyapı Teknik Koordinatörlüğü görevine aynı zamanda Bireysel Gelişim Antrenörlüğü görevini de sürdürecek olan Samir Seleskoviç (Sedat Pınar) getirildi. Genç basketbolcuların; daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Deplasmanlı Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele verecek olan TOFAŞ Genç Takımı’nın başantrenörlüğü için ise Semih Soğuksu ile anlaşma sağlandı.
TECRÜBELİ ANTRENÖRLER
Antrenörlüğe Kütahya Yeşilay Sportif Basketbol Takımı’nda başlayan ve daha sonrasında Ankara Tofaş, TRT Spor, Banvit, Bandırma Kırmızı, Ankara İhtisas Kulübü, Sakarya Büyükşehir Basketbol kulüplerinde çeşitli görevlerde bulunan Soğuksu, 2009-2013 yılları arasında Banvit A takımında görev yapan Tofaş Baş antrenörü Orhun Ene’nin yardımcılığını gerçekleştirmişti. Bandırma Kırmızı’da ise baş antrenör olarak görev yapan Semih Soğuksu, 9-17 Ağustos tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan 2019 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele verecek olan U16 Yıldız Erkek Milli Takım’ın baş antrenörlüğünü yapacak. Tofaş Genç Takımı’nda Semih Soğuksu’nun yardımcı antrenörlüklerini Gülhan Öztürk, Efe Can Önal ve Doğukan Urgancı yapacak. Yeni dönem Tofaş altyapı teknik ekibine dahil olan Oğuz Yaman ise, Bursa basketbolunda uzun yıllar Emine Örnek Koleji’nde çalıştı. Yaman, geçen yıl da Bursagaz Spor Kulübü’nde görev yapmıştı. Geçtiğimiz sezon OGM Ormanspor’da görev yapan Efe Can Önal da yeni dönemde Tofaş altyapısında görev alacak antrenörler arasında yer alırken, Önal, geçen sezon OGM Ormanspor altyapısında U18 ve U21 kategorilerinde Ankara şampiyonluğu, Erkekler U18 Türkiye Şampiyonası’nda da çeyrek final oynama başarı göstermişti. Ayrıca, Yeni Nesil Tofaş projesinde antrenör olarak görev yapan Doğukan Urgancı, Oğuzhan Ergül, Sezgin Yurtsever, Hicran Aras da yeni dönemde Tofaş altyapısında görev alacaklardır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500