Advert
Advert

'TİMSAH'A OYBİRLİĞİYLE EVET!

Büyükşehir Belediye Meclisi, Mudanya Yolu’nda mülkiyeti Bursaspor’a ait bir arazinin akaryakıt istasyonu olarak düzenlenmesine ilişkin kararı oybirliğiyle kabul etti.

'TİMSAH'A OYBİRLİĞİYLE EVET!

 

Funda AVCI

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında gerçekleştirildi. Ankara Yolu’ndaki meclis binasında yapılan ve Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın da katıldığı toplantıda, mülkiyeti kulübe ait Çağrışan’daki arazinin akaryakıt istasyonu olarak düzenlenmesine yönelik madde oybirliğiyle geçti. Bursa’da toplu taşıma araçlarından gece saat 22.00’dan sonra faydalanan kadınların istedikleri noktada inebilmelerine imkan tanıyan kararın da alındığı toplantıda, rutin meclis gündeminin yanı sıra 72 önerge görüşüldü.

BAŞKA BİR ÖRNEĞİMİZ YOK!    

Bursaspor için akaryakıt onayının verilmesinin ardından açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, alınan kararın hayırlı olmasını diledi. Yaptığı konuşmada, Bursaspor’un Bursa’nın en değerli markası olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bu mecliste sadece Bursaspor için akaryakıt istasyonu geçirdik. Başka bir örneğimiz yok. Yeni akaryakıt istasyonu da yönetime sene-i devriye hediyemiz olsun” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak kulübün her zaman için arkasında olduklarını ve destekleyici çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Altepe, “Artık Bursaspor’dan Avrupa’da başarılar bekliyoruz. Meclis tamamen arkanızda” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

AY: BİZE HER ZAMAN DESTEK OLDUNUZ!      

 Mecliste söz alan Bursaspor Başkanı Ali Ay ise kulübe kalıcı gelir anlamına gelen akaryakıt istasyonunun oybirliğiyle kabul edilmesi  nedeniyle meclis üyelerine teşekkür etti. Daha önce Büyükşehir Stadyumu’nun 10 yıllığına kulübe kiralandığını fakat Başkan Altepe’nin  girişimleriyle kiralama yılının 29’a çıkarıldığını kaydeden Ay, “Göreve geleli bugün tam 1 sene oldu. Bize çok büyük müjde verdiniz.  İnşallah ikinci benzin istasyonumuzu da sizlerin desteğiyle açarız” ifadelerini kullandı.

 

 Kent Ormanı ve  Hüdavendigar Parkı  Zıp Line ile bağlanacak

 Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında, BURFAŞ'a 10 yıllığına verilen Kent Ormanı'nın tahsis süresi 20 yıla  çıkarıldı. BURFAŞ'a yapılacak yeni projelerle ilgili 20 milyon lira kredi kullanılması için yetki verildi. Kent Ormanı'nı daha farklı bir  konsepte sokmayı amaçlayan BURFAŞ, yerli ve yabancı turistleri çekecek projeler hayata geçirecek. Kent Ormanı'na Türkiye'nin en  uzun hattına sahip olacak 2 kilometrelik bir Zıp Line hattı yapılacak. Kent Ormanı'nda başlayacak olan hat Hüdavendigar Parkı'nda son  bulacak. Zıp Line'ın son bulduğu noktada 18 metrelik bir kule bulunacak. Kent Ormanı'na yapılacak yenilikler bununla da bitmeyecek.  700 metre ile yine Türkiye'nin en uzun hattına sahip Dağ Treni de yapılacak. Ayrıca çocuklar ve gençler için de bir Macera Parkı inşa  edilecek. Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak bu projelerin maliyeti 10 milyon lira olacak. Projelerin 6 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Kadınlara müjde!

Bursa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısından kadınlar için müjdeli bir karar da çıktı. Alınan karar göre, toplu taşıma araçlarını kullanan kadınlar, gece saat 22.00’dan sonra durak dışında istedikleri noktada inebilecekler. Kadınların otobüslerde gece 22.00 ila 06.00 saatleri arasında, güzergahın dışına çıkmaksızın durağı beklemeden evlerine en yakın yerde inebilmelerine olanak sağlayan düzenleme oybirliği ile kabul edildi.

Bursaspor Büyükşehir belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500