Advert

TİMSAH ARENA'YLA DİKKALDIRIM'A SIKINTI GELDİ

Timsah Arena’da oynanan maçlar sonrasında sıkıntılar yaşandığını belirten Dikkaldırım Mahallesi Muhtarı Mustafa Özderya, “Taraftarın bazıları ev girişlerinde alkol alıyor, bu durum mahalle sakinlerini rahatsız etmekte” dedi ve yetkilileri göreve çağırdı.

TİMSAH ARENA'YLA  DİKKALDIRIM'A  SIKINTI GELDİ

 

Erkan ŞEN

Dikkaldırım Mahallesi Muhtarı Mustafa Özderya, Timsah Arena’nın bölgeye prestij yerine sıkıntı getirdiğini söyledi. Stadyumda oynanan maçlar öncesinde ve sonrasında taraftar gruplarının alkol aldığını ve bu durumun mahalle sakinlerine rahatsızlık verdiğini kaydeden Muhtar Mustafa Özderya, “Maç günleri seyyar satıcıların sattığı yiyecekler oluyor malum. Maça gelen taraftar bu yiyecekleri, mahallemiz sakinlerine ait evlerin kapısının önünde oturup yiyor ama işin içine alkol girince olayın rengi değişiyor. Düşünsenize evinizin merdivenlerine 4-5 adam oturmuş alkol alıyor, bu hoş bir durum değil. Evlerinden çıkan insanlar, sanki ev sahibi orayı zaptedenlermiş gibi, müsaade isteyerek merdivenlerden iniyor. Bu şahıslar, vatandaşın evinin önünde alkol tüketmekle kalmıyor içtikleri şarabın, biranın şişesini yola fırlatıyorlar. Maç izlemeye gelen alkollü şahıslarla, mahalle sakinleri arasında tartışmalar da oluyor zaman zaman. Biz bu tür olayların mahallemizde yaşanmasını istemiyoruz” diyerek, yetkililerin bu sorunlara çözüm bulması gerektiğini dile getirdi.

 

PARK YERİ BÜYÜK SIKINTI

Oynanan maçlar sonrasında ciddi bir çevre kirliliği oluştuğuna da dikkat çeken Muhtar Özderya, “Maç sonrası taraftarların neden olduğu çevre kirliliği inanın içimizi acıtıyor. Belediye görevlileri, oynanan müsabakalar sonrası stat çevresinde temizliğe dikkat ederse çok memnun oluruz. Maç günleri stada araçlarıyla gelen insanlar oluyor ve ciddi bir park yeri sıkıntısı yaşanıyor. Araçlar stadyumun yanından, mahalle içlerine kadar park ediliyor. Trafiğin aksamasından tutun da, istenmeyen kazalara kadar birçok problem yaşanıyor bundan dolayı. Bunlar bizim istemediğimiz durumlar, yetkililerin bu konuda harekete geçmesi tek temennimiz” ifadelerini kullandı.

 

---------------------gömme------------------

HERKES BU SORUYU SORUYOR

Dikkaldırım’da

kentsel dönüşüm

ne zaman yapılacak?

 

Dikkaldırım Mahallesi Muhtarı Mustafa Özderya’ya “Kentsel dönüşüm Dikkaldırım’a uğrayacak mı?” diye de sorduk. Muhtar Özderya, “Kentsel dönüşüm Dikkaldırım’a uğrayacak dersek yalan olur. Mahalle sakinleri müteahhitlerle anlaşırsa eğer, dönüşüm adına kapı aralanmış olur. Mahallemizde öyle insanlar var ki, vereceği 5 daire karşılığında 5 daire daha istiyor ancak o zaman binanın yıkılmasına izin veriyor. Böyle bir durumda da müteahhit kazanamayacağından anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor ve sonuç alınamıyor” dedi.

 

 

---------------------gömme------------------

Her şeyi belediyeden beklememek lazım

 

Mahallede çöplerin toplanması konusunda sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorduğumuz Muhtar Mustafa Özderya, şunları söyledi: “Belediye çöpleri günlük alıyor. Vatandaşımız da bu konuda belediye görevlilerine yardımcı olmalı; çöp aracı geçtikten sonra çöpü indirirsen aşağı, elbette çöp birikir ve sıkıntı yaşanır. Geceden bırakacaksın ki çöpünü konteynıra, sabah görevliler alsın. Bu konuda vatandaşlarımızda da duyarsızlık var, biraz daha dikkat edilmesi gerekiyor.”

VATANDAŞ DA DUYARLI OLMALI

“Her şeyi belediyeden beklememek lazım” diyen Özderya, şöyle konuştu: “Daha önceden belediye, çöp konteynırlarını yıkayarak temizliyordu. Bir süre ara verdiler ama şimdi tekrardan bu işlem yapılmaya başlandı. Çöp konteynırlarıyla ilgili bir sıkıntı daha var; apartman sakinleri bina önüne konteynır almıyor ve evlerinde biriktirdikleri çöpleri, gidip karşı binaya ait olan konteynıra atıyor. O çöplerin görüntüsü ve kokusu çevreyi rahatsız etmeye başlıyor. Vatandaşlar arasından bu sıkıntı yüzünden istenmeyen tartışmalar yaşanmakta. Hoş değil bu. Apartman sakinlerinin, aralarında para toplayıp bir adet çöp konteynırı almaları bu kadar zor olmasa gerek. Dikkaldırım Mahallesi’nin nüfusu yaklaşık 60 bin; ben iddia ediyorum koskoca mahalleden 10 bin konteynır çıkmaz. Her şeyi belediyeden beklememek lazım, biraz duyarlı olup harekete geçmek gerekiyor. Gazeteniz aracılığıyla bir duyuru yapmak istiyorum: Lütfen, vatandaş marketten bir ürün alıp tükettikten sonra, çöpünü sokağa atmasın; yazık günahtır. Vatandaşımız da mahallesine sahip çıkmalı…”

Timsah Arena
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500