Advert

"TERÖRİSTLERİN KELLESİNE ÖDÜL KOYMAYIN" DİYEN KURTULMUŞ ABD'YE SESLENDİ: "BOŞUNA BAŞLARINA ÖDÜL KOYMAYIN, GİDİP ALIP GELİN."

AK Partili Kurtulmuş, Türk milletinin PKK/PYD üzerinden oynanmak istenen oyunu gördüğünü belirterek, “Dostumuz ve müttefikimiz olan bir ülke PKK’lı teröristlerin başına ödül koyuyor. Boşuna ödül koymayın, gidip alıp gelin. Nasıl olsa yerlerini biliyorsunuz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Aydın’da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye’nin bir yerel seçime gittiğini ifade eden Kurtulmuş, bu seçimin yeni sistemdeki ilk yerel seçim olacağına işaret etti. Bu seçimin ülkenin gidişatı için de önemli bir dönem noktası olacağını belirten Kurtulmuş, “AK Parti’nin bu seçimden de güçlü bir şekilde çıkacağına inanıyorum. Geçtiğimiz hafta Paris’te 1. Dünya Savaşının bitişinin 100. yılı nedeniyle bütün liderler bir araya geldi. Sembolik ama önemli bir toplantıydı. Bu toplantıda insanlar yaşanan o büyük yıkımları hatırladı. Şuanda dünya ekonomik ve baskılar nedeniyle büyük bir gerilim yaşıyor. Türkiye’de çevresinde yaşanan olaylar nedeniyle bu gerilimlerden etkileniyor. 1. Dünya Savaşı sonrası bırakın topu tüfeği kazması bile kalmayan bir miller ‘Ya Allah’ diyerek büyük Türkiye’yi kurdu. Şimdi tam 1 asır sonra, birilerinin aklında yine benzer bir senaryo oynanmak isteniyor” değerlendirmesini yaptı.
HARİTAYI ŞEKİLLENDİRMEK İSTİYORLAR
“Orta Doğu’nun haritası yeniden şekillendirilmek isteniyor” diyen Kurtulmuş, “Nasıl binlerce insan kısa sürede bir araya gelerek DAEŞ’i kurup Suriye ve Irak’ın topraklarını işgal edip katliamlar yaptı. Nasıl oldu da PYD bölgede etkin bir yapıya dönüştürüldü. Asıl amaç 2. Sykes-Picot senaryosunu ortaya koyup, Türkiye Cumhuriyetini parçalamaktır. PKK/PYD üzerinden oynanmak istenen oyunu görüyoruz. Bu millet buna asla müsaade etmez. Dostumuz ve müttefikimiz olan bir ülke PKK’lı teröristlerin başına ödül koyuyor. Boşuna ödül koymayın, gidip alıp gelin. Nasıl olsa yerlerini biliyorsunuz. Orta Doğu’da oynanan bu oyunun inşallah en kısa sürede sona ereceğini düşünüyorum” diye konuştu. (İHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500