Advert

Suçu birbirlerine attılar

Bursa'da kendisine cinsel içerikli görüntü ve mesajlar attığı gerekçesiyle İrfan Aksoy'u (48) evine çağıran Ayşe G. (43) ile sevgilisi Alaattin O.’nun , Aksoy'u darp ederek öldürdükleri suçlamasıyla açılan davanın duruşmasında sevgililer birbirlerini suçladı. Olayın tutuksuz sanıkları Caner K. (28), Medine Ş. (37) ve Ufuk Y.’de (49), hakim önüne çıktı.

Suçu birbirlerine attılar

Geçen yıl Kasım ayında yaşanan olayda Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesi Zümrütevler Mahallesi 5. Sevimli Sokak'ta oturan Ayşe G., sevgilisi Alaattin O.’ya, İrfan Aksoy'un kendisine sosyal medya üzerinden cinsel içerikli görüntü ve mesajlar attığını söyledi. Plan yapan sevgililerden Ayşe G., İrfan Aksoy'u evine davet etti. Aksoy'un eve gelmesinin ardından tuvaletin kapı arkasında saklandığı yerden çıkan Alaattin O., Aksoy'a saldırarak elindeki oklava ile başına vurdu. Yaklaşık 2,5 saat boyunca Aksoy, Oruç tarafından darp edildi. Ayşe G.’nin haber vermesi üzerine eve eski eltisi Medine Ş., ev sahibi Ufuk Y. ve Alaattin O.’nun arkadaşı Caner K. geldi. Aksoy'un üzerindeki kanlı pantolon ve gömleği, ev sahibi Ufuk Y.’nın evinden getirdiği temiz elbiseler ile değiştirildi. Bir süre sonra kendinden geçen Aksoy baygınlık geçirirken, Ayşe G. durumu sağlık ekiplerine haber verdi. G., Aksoy'un merdivenden düştüğünü söyledi. Hastaneye kaldırılan İrfan Aksoy, geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede hayatını kaybetti. Olaydan sonra polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 5 şüpheliden Alaattin O. ile sevgili Ayşe G., tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıklardan Ayşe G. ve Alaattin O. hakkında 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' ve 'cebir tehdit veya hile kullanarak hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından ağırlaştırılmış hapis cezası; tutuksuz sanıklar Caner K., Medine Ş. ve Ufuk Y. hakkında da 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, suçu bildirmeme' suçlarından 6 yıla kadar hapis cezası istemi ile açılan dava bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Ayşe G. , Alaattin O. ile tutuksuz sanıklar Caner K. , Medine Ş., Ufuk Y., taraf avukatları ve yakınları katıldı.

OKLAVA İLE KAFASINA VURDU
Mahkemede savunma yapan Ayşe G. , olay tarihinden önce maktul İrfan Aksoy'un sosyal medya hesabından kendisine cinsel içerikli  görüntüler gönderdiğini söyleyerek, “Bu durumu sevgilim Alaattin O.’ya anlattım. Alaattin İrfan'ı eve çağırmamı istedi ve bu videoların hesabını soracağını söyledi. Ben de geçen yıl 4 Kasım'da İrfan'ı evime davet ettim. Alaattin evde bekledi. İrfan eve geldikten sonra onu oklavayla kafasına vurarak dövdü.  Öldürme niyetimiz yoktu. Sadece korkutmak istedik. Ancak, Alaattin beni dinlemedi. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

BENİ YARDIMA ÇAĞIRDIĞINI SÖYLEDİ
Duruşmada Ayşe’nin dolduruşuna geldiğini belirten Alaattin O. ise, sevgilisine gelen cinsel içerikli görüntülerden haberi olduğunu ancak olay günü maktulün eve geleceğinden haberi olmadığını söyleyerek, “Eve gelen İrfan Aksoy'u bu sebeple darp ettim. Bir süre sonra fenalaşması üzerine ambulansa haber verdik. Ambulans görevlileri geldiğinde Ayşe onlara, 'Bu adam bana mutfak işi yapmaya gelmişti, merdivenden düştü' dedi. Ambulans görevlisi beni sorduğunda ise 'Bu adam yoldan geçiyordu, yardım için çağırdım' dedi. Amacım öldürmek değildi. Korkutmak istedim, çok pişmanım" diye konuştu.

Medine Ş. ise Ayşe G.’nin eski eltisi olduğunu ve olayın gerçekleştiği gün kendisini arayarak eve çağırdığını ifade etti.  Ş., “Eve gittiğimde maktul İrfan Aksoy'u, Alaattin O. ile odada sigara içerken gördüm. İrfan'ın yüzü kan içindeydi. Evde bulunduğum sürede Alaattin İrfan'a 1-2 defa tokat attı. Ayşe de onları videoya çekiyordu. Bir süre sonra durumdan rahatsız olup evden ayrıldım. Korktuğum için de kimseye haber vermedim" dedi.      
 

KIYAFETLERİ GETİRDİKTEN SONRA ADAM FENALAŞTI

G.’nin ev sahibi olduğunu belirten Ufuk Y.’de, çağrıldığı için eve gittiğini, burada G.’nin, kendisini bir kişinin taciz ettiğini bu sebeple Alaattin O.’nun bu kişiyi darp ettiğini söyledi. O.’yu durması konusunda kendisinin telkin ettiğini ve bu kişinin evden ayrılması için temiz çamaşır getirdiğini dile getiren Ufuk Y., "Ben kıyafet getirdikten sonra adam fenalaştı. Ayşe'ye ambulansı aramasını ben söyledim. Olayın ardından binaya gelen polislere de maktulün düşme nedeniyle fenalaşmadığını, darp edildiğini ben söyledim. Yaşananlarla ilgim yoktur" dedi.

Caner K. ise O.’ya talebi üzerine eve gittiğini, Onu maktulü darp ederken gördüğünü ve O.’nun talebi üzerine bir müddet telefonuyla video çektiğini söyledi. Bir müddet sonra maktulün fenalaştığını ve ambulansla hastaneye götürüldüğünü aktaran K.,  olayla ilgisi olmadığını belirterek beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, eksik evrakın giderilmesine karar vererek duruşmayı ileri tarihe erteledi. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500