Advert

Sporculardan teşekkür çıkarması

Bursa Aikido Judo Spor Kulübü Başkanı Burhan Mocu, judo eğitmeni Önder Mocu ve aikido eğitmeni Atilla Karasıl, Mudanya’da yapılan Aikido seminerine destekte bulunan isimlere iadeyi ziyarette bulundu.

Sporculardan teşekkür çıkarması

Talih YILMAZ-Gökhan GÜNDOĞDU

Bursa Aikido ve Judo Spor Kulübü yöneticileri geçtiğimiz günlerde Mudanya’da yapılan Aikido seminerine yaptıkları katkılardan dolayı Bursa Gençlik Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Bursa Okul Sporları Müdürü Mesut Köse, agazete Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kundakçı, Hayat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Turunç, Mudanya Jandarma Vekil Komutanı Remzi Kılıç, Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, Mudanya İlçe Sağlık Müdürü Nalan Yıldız ve La Fonten Otel Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Çetin’i makamlarında ziyaret etti. 

BU DESTEKLER GELECEĞİMİZ İÇİN
Gerçekleştirilen ziyaretler kapsamınca açıklamalarda bulunan Başkan Mocu, “Spor ve sporcuya yapılan destekler özünde Türkiye’nin geleceğine yapılan katkıdır, zira sporda disiplin için ahlak gereklidir. Spor, disiplin çerçevesinde düzenli yapılması durumunda faydalı olur. Fiziksel aktivitelere katılımın insanlar üzerinde olumlu etkisi vardır. Aktif bir yaşam biçimi kazanırlar, bu da oluşabilecek hastalıkların riskini düşürür. Spor yapanların vücut sağlığı olumlu etkilenir, vücutlarının hareket kabiliyetini anlama ve değerlendirme konusunda daha ileridirler. Entelektüel, kişisel ve sosyal gelişimine katkı sağlarken, stresle baş edebilme özelliğini de geliştirir. Daha yüksek düzeyde özgüven konsantrasyonu sahibidirler. ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözünün tam da açılımı budur. Sporu teşvik etmek adına bizlere destekte bulunanlara teşekkür ederim. Bu güzel ülke ve gençlik için hepimiz taşın altına elimizi sokmalıyız. Bursa Aikido Judo Kulübü olarak, üstümüze düşenin en iyisini yapmaktayız. Başka Türkiye yok, sahip çıkmak Her Türk’ün en asli görevidir” değerlendirmesini yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500