Advert

Sporcu ordusu 19 Mayıs

19 Mayıs Gençlik ve Spor Kulübü başarılı çizgisini sürdürüyor. Başkan Zafer Akman, “Alt yaş gruplarına önem veren, çocukların sporun içinde kalmasını ilke edinen, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kaliteli bir sporcu olmasının yanında topluma saygılı, vatanını seven, hedeflerini bilen ve kaliteli yaşamı benimseyen birey olması her zaman öncelikli hedefimiz oldu.

Sporcu ordusu 19 Mayıs

İzzet GÜNAY

1970 yılında kurulan kulübümüz bu güne kadar amatör kümelerde sayısız şampiyonluk yaşamış  bir kulüptür. Antrenörlerimiz  A takım Sedat Razı, alt yapı Erkan Dönmez, Ekrem Hayri Çinkılıç, Recep Çaytemel ve daha birçok bu iş hayat felsefesi edinmiş dostlarımızla birlikte emek veriyoruz. Şu anda Süper Amatör Lig 1. Grup’ta mücadele ediyoruz. Sporcu ordusuyuz. Özel spor ve eğitim programları ile önemli çalışmalar yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizde oluyor. Örneğin son dönemde sevgi evlerinde (Çocuk Esirgeme Kurumu) kalan çocuklara yönelik spor faaliyetleri düzenleyerek onları çocuklarımızla kaynaşmalarını, futbolu, kulübümüz bünyesinde yaptığımız etkinliklerle topluma kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

FUTBOLCU FABRİKASIYIZ
“Düzenli olarak yapılan çalışmaların neticesinde her yıl akademi  takımlarına  altyapıdan oyuncular kazandırmaktayız” diyen Akman, “Kulübümüzün temelini oluşturan altyapımızda oyuncu havuzumuzu ne kadar geniş tutarsak farklı özelliklere sahip oyuncular ile kulübümüzün temellerini sağlam atmış oluruz. Kulübümüzün amacı sporu seven anlayışlı, hoşgörülü ve dinamik, vatanını seven bir nesil yetiştirmektir. Yönetimimizin desteğiyle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Temel futbol eğitiminin ön planda olduğu alt yaş grubu sporcularımız  teknik, fiziksel, psikolojik ve sosyal anlamda da gelişimlerini devam ederek yıllardır Türk futboluna sporcu kazandıran 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kulübümüz altyapısı rakibine saygılı, çalışkan, yaratıcı ve disiplinli sporcular yetiştirerek farkını ortaya koymaya devam etmektedir. Klasik bir benzetme belki ama bizler gerçekten Futbolcu Fabrikası Kulüp deyimimizi hak eden bir kulübüz. Velilerden isteğimiz çocuklarını spora başlatmaları konusunda hevesli olmalarını ve çocuklarına spor dolu bir gelecek sunmalarını istiyoruz. Spor ile gelişerek büyüyen bu gençler kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar, burada paylaşmayı, mücadeleyi, centilmenliği öğreniyorlar. Gençlerimizi haftanın her günü planlı olarak antre edip müsabakalara hazır duruma getiriyoruz. Müsabaka öncesi ve sonrası maç analizi videolu destek ile raporlama yapılıp değerlendirmeler  yaparak kulüp farkımızla eğitim veriyoruz. Kulübümüz gençlerimize  futbolun doğrularını eğlenerek ve eğitsel çalışmalar ile öğretip, yetenekleri doğrultusunda performanslarıyla  takımda oynamaları gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Bu güne kadar bizlere destek veren tüm kurum, kurum amirleri ve emeği geçenlere de ayrıca sizler aracılığı ile bir kere daha  teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500