Advert

SPOR DENİNCE AKLA NEDEN FUTBOL GELİR SULTANLARDAN HABERİNİZ VAR MI

Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda fırtına koparan Bursaspor’un bayan voleybol takımı taraftarlarından destek bekliyor ve yeşil beyaz tribünler dolsun diyor. Dişi timsahların deneyimli başarılı antrenörü Emin İmen: ”Bursa’da spor sadece futbol değildir.Takımız, kentimizin göz bebeği ve bu göz bebeğimizden bir damla yaş dökülmesin, manevi destek bekliyoruz” dedi.

SPOR DENİNCE AKLA NEDEN FUTBOL GELİR SULTANLARDAN HABERİNİZ VAR MI

 

Funda AVCI

Bursa’da voleybolunun geçmişinde ve geleceğinde birçok başarılara imza atan ve şuanda Bursaspor’un  Bayan Voleybol Takımının baş antrenörü olan Emin İmen sporun şehri Bursa’da Voleybol sporuna olan ilginin azaldığını söylüyor. Kentimizde sporu seven ve bilen bir seyirci olduğunu ifade eden Emin İmen, “Eski ilgiyi tekrardan canlandıralım ve salonlarımız asla boş kalmasın” diyor.

Motivasyon için...

Voleybolda Bursaspor’un haricindeki, diğer takımlara da ilginin olmadığını ifade eden İmen: “Seyir zevki en yüksek olan sporlardan biridir bayan voleybolu. Bayan voleybolunda toplum oyunda kalma süresi çok uzun, dolayısı ile seyir zevkini arttıran oyun niçin taraftar izlemeye gelmiyor nedeni de çok iyi bilemiyorum. Busene maalesef seyirci anlamında çok fazla destek göremiyoruz. Bundan iki yıl önce ben Büyükşehir Belediyespor’un antrenörüydüm ve o dönem biz Avrupa finalini bu salonda Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda oynadık. Bizden çok iyi deneyimli, yüksek seviyedeki Uralochka NTMK Ekaterinburg takımını, seyirci desteği ile yendik. Burada herkes gördü. Çünkü rakip takım kendi ülkesinde 25 defa üst üste şampiyon olmuş, 8 defada şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmuş bir takımı hemen hemen 6 bin seyirci desteği ile yendik Avrupa Şampiyonu olduk. Seyircimizin o baskısı hem bizim oyun motivasyonumuzu yükseltti. Tam ters anlamında da Rusya’nın takımının performansını düşürdü. Dolayısıyla da hep söylüyoruz, bayan voleybolu çok psikolojik oyun, Seyirci desteğine çok ihtiyacı var. Moralin çok yüksek olduğu bir ortamda oynuyoruz.Moralin düşük olduğu bir ortamda da verim alamıyoruz” dedi.

BU TRİBÜNLER BOŞ KALMASIN!

Bursa’da sadece futbolun olmadığını ve yeşil beyaz renginin salonlarda,tribünlerde de olması gerektiğini ifade eden Emin İmen: “Ben bu konuda Bursa seyircisinin desteğini bekliyorum.  Bursaspor olarak hedeflerimiz takımızı üst liglere taşımak, Avrupa şampiyonluluğuna ulaşmak. Dolayası ile de  bu  sadece bizim sahada 6 oyuncumuzun oynamasıyla yetmiyor. Bursa seyircisi her zaman salonları dolduran sporu seven, bilgili toplum. Daha öncede yaşadık, tribünleri dolduran desteğini esirgemeyen  spor bilincinde olan bir toplumla birlikte rakiplerimiz devirmiştik. Yine tekrar devirelim birlikte yenelim. Ben buradan sizin aracılığınızla o seyircilere ulaşmak istiyorum. Maçlarımızı her an takip eden destek veren,halkı tekrar bu tribünlerde  görmek istiyorum. Bursa’da spor sadece futbol değildir. Yeşil beyaz rengi bu tribünlerde de olsun! Bu tribünlerde Bursaspor diye bağırsın... Takımız, kentimizin göz bebeği ve bu göz bebeğimizden bir damla yaş dökülmesin manevi destekleriniz bekliyoruz” diye konuştu.

Gençlerin geleceği var

2010 yılında küçükler ve minikler kategorisinde mahalli liglere katılarak yarışmalarda A Takım ilk dörde kalmış olan Bursaspor’un bayan voleybol takımı, 19-20 Haziran 2010 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Mini Voleybol şölenine katılmış olup, tüm rakiplerini geride bırakıp derece elde etmişlerdir. Profesyonel takımını 16 Aralık 2011 tarihinde Antalyaspor maçında tanışmıştır.Takım sezonu namağlup bitirerek Türkiye Bayanlar Voleybol 3. Ligi'ne yükselmiştir. Takım 2015-2016 sezonunda uzun bir aradan sonra ciddi bir yatırım yapmış tarihinde ilk kez Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Ligi'ne namağlup olarak yükselmiştir.Şuan ise bayanlar Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda zirvede mücadele etmektedir.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500