Advert

Sorunların neşteri master plan

Fethiye Mahallesi’nde 93 Muhacirleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın hızlı büyümesi nedeniyle şehri yönetenlerin bu büyümeye karşı sıkıntı yaşadığını dile getirdi. Aktaş, master plan dahilinde Bursa’nın sorunlarının ortadan kalkacağını söyledi.

Sorunların neşteri master plan

Fulya GÜVEN-İzzet GÜNAY

Nilüfer Fethiye Mahallesi 93 Muhacirleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Fethiye Mahalle Muhtarı Sebahattin Kelebekler’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindeki heyet ağırlandı. Kayapa ve Kuruçeşme Mahalleleri arasında yapılması planlanan atık toplama tesisi projesinin iptali müjdesinin alındığı, Fethiye Mahalle girişine çözüm arandığı, Fethiye Spor Kulübü’nün konuşulduğu toplantıda Başkan Alinur Aktaş’a günün anısına el işi bir tablo hediye edildi.

ÖNEMLİ BULUŞMALARIN ADRESİ

Fethiye Mahalle Muhtarı Sebahattin Kelebekler, ev sahibi durumunda olduğu ziyaret toplantısında Başkan Aktaş’a Kayapa ve Kuruçeşme Mahalleri arasında yapılması planlanan Katı Atık Projesi iptalinden duydukları memnuniyeti belirtip çok teşekkür etti. Kelebekler, Fethiye Mahallesi’nin en önemli sorununun 2009 yılında raylı sistem ile birlikte kapatılan,  metro inşaatı sırasında söz verilen viyadük ve mahalle girişinin olmayışını belirtti. Kelebekler, “Mahallemiz TOFAŞ Spor Salonu ile Cumhurbaşkanımız ve birçok bakanı, basın mensubu ve yabancı misafiri konuk ediyor. Milli basketbol maçlarımız, askeri yemin törenlerimiz, parti kongrelerimize ev sahipliği yapıyor. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, profesyonel ve amatör kulüp sahalarımız, özel hastanelerimiz ve sayısız özel dershanelerimizi ayrıca düşünün. Bu anlamda Bursa’mızın tüm Türkiye’ye olduğu gibi dünya genelinde tanınması konusunda da vitrini sayılıyor fakat buna yakışmayı bırakın, normal şartlarda bile geniş bir girişim yok. Bu sadece bizler için değil, Bursa’mız için büyük bir mesele diye düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

SPOR KOMPLEKSİNE TALİBİZ

“Bir diğer acil sorunumuz ise başarıdan başarıya koşan, adeta alt yapı fabrikası gibi gençler üreten Fethiye İdman Yurdu Spor’umuzun desteklenmesidir” diyerek isteklerini açıklamaya devam eden Kelebekler, “Mahallemizde bulunan Büyükşehir Spor Kompleksi bilindiği gibi belediyemize bir gider ve maliyet getirmektedir. Bizler tecrübeli yönetim kadromuz ve tüm enerjimizle burayı çok daha iyi bir konuma getirebiliriz. Buradan şampiyonluklara imza atan Fethiye İdman Yurdu Spor’umuza gelir elde ederek çok daha fazla gence ulaşabilir, daha büyük başarılara imza atabiliriz” ifadelerini kullandı.

Aktaş: İmkânları seferber ediyoruz

Başkan Aktaş Kelebekler ve diğer muhtarları da tek tek dinlerken, sık sık beraberindeki heyete de not aldırdığı gibi, arada gerekli birim amirlerine telefon da ederek detaylar hakkında bilgiler verdi. Aktaş yaptığı konuşmada, “Her söylediğiniz, her konuştuğunuz çok doğru ve haklı arkadaşlar. Sizler de bizler gibi bu toplum ve halk adına ulvi görevlerde bulunuyorsunuz. Göreve getirildiğim ilk günden itibaren Allah şahidimdir ki çok erken saatlerde başlayarak gece yarılarına kadar seferber oluyoruz. Görevlerimizi ibadet aşkıyla yapar gibi yerine getirme gayretindeyiz” diye konuştu.

PROBLEMLER TEK TEK HALLEDİLECEK

Bursa’nın önemli bir metropol olduğuna vurgu yapan Aktaş, “Bursa, 1 milyon nüfuslu Kosova’dan, 2 milyon 700 bin nüfuslu Makedonya gibi bir çok ülkeden daha fazla nüfusa sahip. Bundan 120 yıl önce kardeş şehir olduğumuz Darmstad’ın o günkü nüfusu 60 bin, Bursa’mız 180 binmiş. Bu gün Darmstad 165 bin, Bursa 3 milyondan fazla. Öyle 10-12 katlı binalar yapmakla, sadece kentsel dönüşümle bitmiyor. Bu gelişmeler beraberinde trafik sorunu, otopark, ulaşım, çağdaş şehircilikten tutun da atık alanlarına kadar bütçe ve alt yapılar gerektiriyor. Sizlere yine Allah şahittir ki söylediklerinizi öncelik ve aciliyetleri sırasıyla tek tek halledeceğimize, bunun için tüm imkânları seferber edeceğimize söz veriyorum” dedi. Samimiyet ve tevazünün hâkim olduğu ziyarette katılımcılara kuru pasta, soğuk ve sıcak içecek ikramlarında bulunuldu.

Programa yoğun ilgi

Başkan Alinur Aktaş’ın konuk edildiği ve bölge sorunlarının uzun uzun masaya yatırıldığı toplantıya 93 Muhacirleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Emin Ateş, Yardımcısı Arif Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri Necmettin Sezer, Ramazan Hallaç, Zekeriya Çetinkaya, Selahattin Doğan, Muhtarlar; Erol Yılmazer (Beşevler), Sebahattin Kelebekler (Fethiye), Reşat Aktaş (Dumlupınar), Ali İhsan Dengiz (Kayapa), Halil Turan(Hasanağa), İsmail Taşdemir (Güngören), Mehmet Eren (Maksempınar), Sedat Karatay (Uncukuru), Mehmet Oktay (Tahtalı), Mustafa Akbulut (Üçpınar), Muhittin Aydın (Kadiriye), Ergin Özdemir (Kuruçeşme); Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Atakan Çorbacı, AK Parti Nilüfer İlçe Başkan Aday Adayı Yusuf Kıroğlu, Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Saim Uslu, Fethiye İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Özkan Kasap, Fethiye Spor Kulübü yönetiminden Tezcan Çakar ve mahalle sakinleri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500