Advert

Sokakta Satranç Var

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 2-6 Eylül tarihlerinde ülke genelinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü TSF Karaman İl Temsilciliği öncülüğünde 'sokakta satranç var' etkinliği düzenlendi.

Sokakta Satranç Var
Karaman'da bu yıl beşincisi düzenlenen etkinlikte tarihi ve kültürel mekanlardan tarım arazilerine kadar her alanda satranç oynandı. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ilk durak tren garı oldu. Yolcu peronlarında bekleyen vatandaşlar ile satranç kulübü sporcularını buluşturan etkinlikte vatandaşlar boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek satranç oynama fırsatı buldu. Mevsimlik işçilerin çadır kurduğu alanlarda devam eden etkinlikte satranç sporcuları ile mevsimlik işçilerin çocukları arasında küçük müsabakalar düzenlendi. Yaklaşık bir saat boyunca devam etkinliklerde aile bireylerinin de etkinliklere katılması renkli görüntülere sahne oldu.
 
TARIM İŞÇİLERİNE TANITTILAR
Etkinlik sonunda satranç sporunu yaygınlaştırmak ve çocukları spora teşvik etmek amacıyla TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu tarafından çocuk ve gençlere satranç takımı hediye edildi. Tarım arazilerinde ürün sahibi vatandaşları da ziyaret eden satranç takımı sporcuları elma hasadının başlamasını fırsat bilerek elma bahçelerinde satranç oynama fırsatı buldular. Burada hem üreticilere yardım eden sporcular hem de satranç oynayarak satranç sporunu tarım işçilerine tanıttılar. Bu yıl gerçekleştirilen "sokakta satranç var" projesinin en ilginç etkinliği ise ekskavatör operatörü ile oynayan satranç müsabakası oldu. Karşısında bir anda satranç sporcularını bulan genç operatör okul yıllarında satranç sporcusu olduğunu belirterek satranç kulübü sporcuları ile birlikte iş makinesi üzerinde satranç oynadı. Karaman'da 5 gün devam eden "sokakta satranç var" projesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı, Türk Dünyası Kültür Parkı, Karaman Devlet Hastanesi ve Karaman Müzesi'ne gerçekleştirilen son gün etkinlikleri ile sona erdi. (DHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500