Advert

Şimdi Yüksel Tarım zamanı

Üreticinin zarara uğramaması için tarımsal üretimde kullanılacak her türlü materyalin mutlaka yetkili satış yerlerinden temin edilmesi gerektiğine vurgu yapan Yüksel Tarım’ın başarılı işletmecisi Murat İren, “Uzman kadrolarımızla hizmetinizdeyiz” diyerek kaliteden kaçınılmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Şimdi Yüksel Tarım zamanı

Fulya GÜVEN-İzzet GÜNAY

İlkbahar’ın gelmesiyle birlikte tarımda tohum ve fideciliğin hareketlendiğini belirten Yüksel Tarım’ın başarılı işletmecisi Murat İren, gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yanlış fide ve fidan kullanıldığı takdirde kaliteli üretim yapılamayacağının altını çizen İren, verilen çabanın boşa çıkacağını dile getirdi ve ekledi: “Yanlış atılan adımla masrafa girmiş olursunuz. Hem de bahçenize hastalık ve zarar bulaştırırsınız. Üreticilerin zarara uğramamaları için başta fide, fidan olmak üzere tarımsal üretimde kullanacakları her türlü üretim materyalinin mutlaka yetkili satış yerlerinden alınması kendi menfaatlerine olacaktır. Tüm bu konularda Yüksel Tarım olarak Konak Mahallesi, Yıldırım Caddesi’nde mesleğinde deneyimli ve uzman kadrolarımızla hizmetinizdeyiz.”

BAŞARIDA BABA DESTEĞİ

Sektörde farkındalık adına hangi konuların ön plana çıktığını da ‘agazete’ ile paylaşan İren, “1974 yılında İstanbul’da doğdum. Tüm yaşamıma Bursa şehrinde devam ettim ve halen bu güzel şehirde yaşamaktayım. İlk, orta ve lise (Bursa Erkek Lisesi) eğitiminden sonra 1994 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ne giriş yaptım. Bu tarihten itibaren Yüksek Ziraat Mühendisi olan ve firmamızın da isim babası rahmetli babam Yüksel İren’le birlikte ticaret hayatına aktif olarak başladım. Üniversite mezuniyetimle beraber babamın iş yükünü de hafifletmek adına babamın da güveni ve desteğiyle işin başına geçtim” değerlendirmesini yaptı.

TOHUM VE FİDE BİZİM İŞİMİZ

İren açıklamalarına şöyle devam etti: “Yüksel Tarım’da toptan sebze tohumları ve sebze fidesi satışı yapmaktayız. Marmara Bölgesi, batı Karadeniz ve kuzey İç Anadolu’da Bursa Tohumculuk Ziraat ve Ticaret AŞ. gibi sektörde 1986’dan bu güne kalitede öncülüğünü kanıtlamış, yerli sebze tohum üreticisi bir firmanın ürünlerini pazarlamaktayız. Aynı zamanda satışını yapmış olduğumuz tohumların İlkbahar mevsimiyle bu aylarda hazır fidelerini de yetiştirerek toptan ve perakende satışını yıllardır gerçekleştirmekteyiz. Tarımın içinde olan tohum, fide bizim işimiz. Her türlü çim tohumu, gübresi, yerli tohum, bahçe ekipmanları ve zirai küçük tarım makinelerini toptan ve perakende olarak çok küçük kar marjlarıyla satışa sunuyoruz. 2015 yılında Nilüfer’in Konak Mahallesi’ ne taşıdığımız iş yerimizi, konumu gereği toptan satışımıza perakende satışlarımızı da ekleyerek Bursa halkına zirai ilaç, tohum, fide, tarım makineleri ve bahçe aletleri satışına deneyimli ekibimizle hizmet vermekteyiz. Basf, Bayer, Syngenta, Agric, Sciences, Koruma Tarım, Doğal Kimya, Agrotar, Altıntar, Cifo gibi yine sektörde yıllarca kendini kanıtlamış en iyi firmalarının ilaç ve gübrelerinin satışlarıyla da üreticilerimize hizmet veriyoruz.”

ÜZÜLMEMEK İÇİN YETKİLİYE…

“Amacımız iş yerimize gelen müşterilerimize her konuda yardımcı olup teknik bilgimizle destekleyerek ihtiyacı olan her ürünü temin etmeye çalışmaktır” diyen İren, “Bu arada sizler aracılığı ile üreticilerimizi bir konuda mutlaka uyarmak istiyorum. 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu ve bağlı yönetmelik ve talimatlar kapsamında yapılıyor. Bilindiği gibi kaliteli ve sağlıklı üretimin birinci adımı sağlıklı, türü ve çeşidi bilinen, üreticisi belli, ilgili mevzuatlara göre izinleri olan fide ve fidan kullanmaktır. Yanlış fide ve fidan kullanıldığı zaman hem istenen kalitede üretim yapılamayacağından boşa masraf edilmiş olur,  hem de bahçenizde hastalık ve tahribat oluşur. Üreticilerin zarara uğramamaları için başta fide, fidan olmak üzere tarımsal üretimde kullanacakları her türlü üretim materyalinin mutlaka yetkili satış yerlerinden almaları kendi menfaatlerine olacaktır. Üretimde kalite, fiyatta istikrarı kendine amaç edinen şirketimiz kaliteli tohumları ile sektöründe aranılan bir marka olmanın kıvancı ve sevinci ile bütün yetiştiricilerimize hayırlı mahsuller, hayırlı kazançlar diliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500