Advert

Şiddete turuncu isyan

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nca düzenlenen programda konuşan Başkan Gülten Kapıcıoğlu, 25 Kasım’daki bu buluşmayı dostlar alışverişte görsün kabilinden yapmadıklarını dile getirirken, “Kadınlara karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir anlayışını benimseyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sözüyle herkesi samimiyete davet ediyoruz. Dünyada hiçbir kazanım veya güç kadının yaşam hakkından daha değerli değildir” dedi.

Şiddete turuncu isyan

Kadına şiddete karşı 'turuncu çizgi' çektiklerini belirten AK Parti Bursa Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, "Dünyadaki hiçbir kazanım, güç veya makam bir kadının yaşam hakkından daha değerli olamaz" dedi.


Özlem ATAÇ
AK Parti Bursa Kadın İl Kolları, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlik düzenledi. Etkinliğe AK Parti Bursa Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in yanı sıra birçok kadın katıldı. Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın çabalarıyla kadınların yaşadığı sorunların çözümüne yönelik çok sayıda yasal düzenlemenin yapıldığını söyleyen Gülten Kapıcıoğlu, “Bugüne kadar kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili yapılmış yasal düzenlemelerle kadınlarımızın ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesine önemli katkılar sağlanmıştır. Hal böyle iken her kadın konusu gündeme geldiğinde veya acı bir hadise yaşandığında devletimizle dayanışma yerine birtakım çevrelerin, bu meseleyi istismar etmeleri, kendi çirkin siyasetlerine malzeme yapmaları da bir başka hakikattir” şeklinde konuştu. 

SİYASETE MALZEME YAPILAMAZ
“Laf ola beri gele türden açıklamalardan bıktık. Bir annenin, bir genç kızın ya da sadece bir insan olarak, yaşama savaşı veren mazlum bir kadının, köşesinde Allah'a yakarırken, bir başkasından yardım dahi alamadan can vermesi hiçbir siyasete malzeme yapılamaz" diyen Kapıcıoğlu, “Biz AK Partili kadınlar olarak önce insanız sonra kadınız. Dünyadaki hiçbir kazanım, güç veya makam bir kadının yaşam hakkından daha değerli olamaz. Bugün gerçekten bir dayanışma günü ise başta HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken analarımızın haykırışlarına kulak verilmelidir. Her türlü terör örgütü lanetlenerek, annelerimizin taleplerinin karşılanması için dürüstçe somut adımlar atılmalıdır. Gerçekten dayanışma günü ise sokakta yürüyen tüm kadınların kılık ve kıyafetine bakılmaksızın, yaşam tercihini veya inancını öne çıkarmadan, tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır" ifadelerini kullandı.

BU MESELE TOPLUMUN MESELESİ
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de farkındalık panosuna mesaj bıraktıktan sonra şunları söyledi: “Sadece sözde değil, kalben de bir araya gelen ve kadına yönelik şiddeti telin eden ve bunu bir insanlık suçu ve ayıbı olarak ortaya koyan bir basın açıklaması dinledik. Ben de katkı sağlamak adına buradayım. Kadınlarımız sevginin, şefkatin kahramanı… Bu anlamda toplumun şiddet sarmalları içinde bir başlık olarak da kadına yönelik şiddeti görmekteyiz. Bu mesele sadece siyasetin, sadece iktidarın, sadece kadın örgütlerinin meselesi değil toplumun meselesidir.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500