Advert

Sevdamız tek yürek

Burhan Dikencik Türk Sanat Müziği Korosu ile Azerbaycanlı sanatçıların sahne aldığı konserde bir milletin beraberliği notalara yansıdı.

Sevdamız tek yürek

Ufuk IRGAŞ

Geleceğin İmkânlarıMekânı Uluslararası Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Tayyare Kültür Merkezinde düzenlediği Dünya Kadınlar Günü’nde Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeş ve tek yürek olduğu gerçeği bir kez daha vurgulandı.Bursa Burhan Dikencik Türk Sanat Müziği Korosu ile Azerbaycanlı sanatçılarında sahne aldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIZ

Sunumunu Doktor Turgay Mercan'ın yaptığı anma gününeAK Parti 22. dönem Bursa milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Fethi Yıldız, Bursa’da yaşayan Azerbaycanlılar, STK Başkanları, Siyasi Parti temsilcileri, söz ve besteci Erdinç Çelikkol, rahmetli Burhan Dikencik’in oğluSelim Dikencik ile çok sayıda davetlinin katıldığı kutlama gecesinde dernek Başkanı Hüseyin Veliyev yaptığı konuşmada, “İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur, kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği hem de kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Tespitlerime göre Bursa’da beş binin üzerinde dernek bulunduğuancak bunların birçoğunun tabela derneğinden ibaret olduğu bilgilerini aldım. Atalarımızın ifadeleri ve tarih kitaplarından edindiğimiz bilgilere göre Azerbaycan askeri ile kahraman Türk ordusu,Mehmetçikler Çanakkale savaşında omuz omuza savaşıp iki ülkenin tek yürek olduğunu ispatlamışlardı. Bizlerde ekmeğini yediğimiz Ata yurdumuzTürkiye'de kurduğumuz dernek ve federasyonlarla Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeş ve her iki ülkenin Tek yürek olduğunu her platformda dile getiriyoruz. Yaklaşık bir ay önce Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlediğimiz bir toplantıyla Derneğimizin kuruluşunu Bursalılar ve kamuoyuna duyurmuştuk”ifadelerini kullandı.

DEVLET MİLLET EL ELE

Dernek Başkan Yardımcısı Süreyya Kaya da etkinlikte yaptığı konuşmada, "Azerbaycanlı dostlarım ile siz değerli Bursalı gönül dostlarım maalesef ülkemiz zor günler yaşamaktadır. Elazığ-Malatya depremi ve Van’da meydana gelen çığ faciasında can kaybımız veİdlib’de şehit edilen 34 kahraman askerimiz ile Suriyeli göçmenlerin ülkemize sıkıntılı günler yaşatması, son olarak da Çin’de başlayıp bütün dünyaya yayılan koronavirüs salgını karşısında devlet ve millet el ele verip bu sorunların üstesinden geleceğimizi ümit ediyorum. Bin yıllık geçmişiyle biz Türkler kenetlenmeyi bilen birmilletiz. Allah’ın izni ile en az kayıpla bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyoruz. Yeter ki yüce rabbim milletimize ve devletimize zeval vermesin"ifadelerini kullandı.

UNUTULMAZ KONSER

Bursa'nın yetiştirdiği bestekar ve sanatçı rahmetli Burhan Dikencik adına kurulan Burhan Dikencik Türk Sanat Müziği Korosu derneğin etkinliği kapsamında verdiği konserde ayakta alkışlandı. Koro şefi Emine Gülentan öncülüğünde sahne alan koro günümüzün sevilen şarkı ve türkülerini seslendirirken koroda yer alan koristler değme sanatçıları gölgede bırakacak performansla eserleri seslendirdiler. Üç saat süren ve iki bölümden oluşan program; sunucu Turgay Mercan ile davetlilerin seslendirdiği 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısıyla sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500