Advert

Seri devam etsin

8’de 8 hedefine Alanya galibiyetiyle başlayan Timsah gözünü Trabzon’a çevirdi. Hedefini gerçekleştirdiği takdirde ligin 2. yarısında takviye transferlerle daha da güçlenecek olan Bursaspor’da Avrupa umudu sürüyor.

Seri devam etsin

Fatih AKKUŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba’nın koyduğu 8’de 8 hedefinin ilk ayağına Aytemiz Alanyaspor galibiyetiyle başlayan Timsah’ta hedef Trabzon’da da hanesine 3 puan yazdırmak. Deplasmanda alınacak galibiyetin gerçek anlamda çok büyük bir öneme sahip olduğu bir gerçek. Bursaspor deplasmanda 3 puan olarak hedefine ulaşmak niyetinde.

AVRUPA HAYAL DEĞİL

Bu kadar kötü bir sezon geçirmemize rağmen rakiplerin de kötü sezon geçirmesi Bursaspor’a yarıyor. 8’de 8 yapan bir Bursaspor Avrupa kapısını aralar. Hayal gibi gelen bu durum gerçek aslında. Samet Aybaba her ne kadar hedefini başka türlü lanse ediyor olsa da ilk yarıyı geri kalan bölümde yenilgisiz kapamak demek ikinci yarıya gelecek takviyelerle yukarılara tırmanmak anlamına geliyor. Timsah bunu başaracak bir yapıya sahip.

30 YIL ÖNCE NEYSE O

Özellikle Türkiye’nin en genç ve yerli kaptanı olarak tarihe geçen Ertuğrul Ersoy’un maçtan önce yaptığı motive konuşması ile alakalı yaptığı açıklamada, “Maçtan önce soyunma odasında konuştuğumuzda Bursa deplasmanı her takım için zordur. 30 yıl önce de böyleydi; 20 yıl önce de, bugün de böyle. Alanyaspor eğer buradan 1 puan alsaydı onlar için iyi bir skor olacaktı. Bir puan bize yetmeyecekti. İçeride oynadığımız tüm maçları kazanmak zorundayız. Çünkü biz Bursaspor’uz. İçeride oynaması gereken bir takım gibi oynadık. Hak ederek bir galibiyet aldık. Sadece üzüntüm son vuruşlarımızda biraz sıkıntı var. Maç farka da gidebilirdi. Onu da düzelteceğimize inanıyorum. Trabzon deplasmanına taraftarıyla bütünleşmiş, iyi oynayan, oynadığı futbolla zevk veren bir takım olarak gidiyoruz” dedi. Samet Aybaba’nın 8’de 8 hedefi gerçekleşirse, Avrupa kupaları Bursaspor için kaçınılmaz olacak.

 

BURSA BURSASPOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500