Advert

Sen ben yok biz varız

"Her şeyi devletten, belediyeden beklememeliyiz" diyen Çepni Muhtarı Göksel Mete ve köylüler, bozuk yolları imece yaparak düzeltme çalışması başlattı.

Sen ben yok biz varız

Gökhan GÜNDOĞDU

Bursa'ya 24, Mudanya'ya 6 kilometre mesafedeki Çepni Köyü, coğrafi özelliği bir başka güzel olan ender mahallelerimizden biri... Bursa'ya doğru baktığınızda tüm haşmetiyle Uludağ'ı, denize doğru baktığınızda da İstanbul'u bile gören hakim tepeleriyle tam bir oksijen deposu yerleşim merkezi... Bu şanslı köyümüzün şanslı insanları başta zeytin olmak üzere, incir ve biraz da kiraz tarımıyla uğraşıyorlar... Toplam nüfusu 1000 civarında ama yazın Muhtar Göksel Mete'nin verdiği bilgiye göre nüfus 670'ler civarında...

MİLLETİN EFENDİSİ İMECE USULÜ

Muhtar Göksel Mete, bu korona illetinin yaşandığı günlerde köylüsüyle birlikte boş durmuyor. Rutin hizmetlerin yanı sıra "Sen, ben yok, biz varız" anlayışından yola çıkarak büyük araçların giremediği dar patika yolları köylünün de katılımıyla imece yöntemiyle genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Ülkenin yaşadığı bu sıkıntılı günlerde her şeyi devletten ve belediyelerden beklememek gerektiğini söyleyen Muhtar Mete, "Biz de karınca kararınca el ele verdik. Kışın bozulan ve daralan yollarımızı hayırsever işadamlarımızın makine desteği ve köylümüzün de katılımıyla  genişletip düzeltemeye çalışıyoruz. Milletin efendisine de bu yakışır" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500