Advert
Advert

Sektörün Lideri Erikli

Erikli & Nestlé Waters Türkiye Teknik Direktörü Sami Bulut, Türkiye her gün 16 milyon bardak Erikli su içildiğini belirterek “Bu bizlere gurur veriyor" dedi.

Sektörün  Lideri Erikli

 

Semih ŞAHİN

Yaptığı yatırımlarla Bursa’ya değer katan ve ekonomiyi canlandıran Erikli & Nestlé Waters Türkiye, basın mensuplarını Kestel'deki üretim tesislerinde ağırladı. Üretimden doluma, paketlemeden su kuyularına kadar tesisin her köşesini gazetecilere açan Erikli yöneticileri, suyun el değmeden doğadan insana nasıl ulaştığı hakkında bilgiler verdi. Tesisin her köşesini gezdirerek akıllardaki soru işaretlerini gidermeye çalışan ve basın mensuplarının sorularını tek tek cevaplandıran Erikli & Nestlé Waters Türkiye Teknik Direktörü Sami Bulut, günde 8 milyon suyun şişelendiğini açıkladı.

ÇEVRE DOSTU UYGULAMALAR

Öte yandan, tesiste çevre dostu uygulamalar da bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde 5 yılda 100 bin kişilik bir şehrin yıllık elektrik ihtiyacı kadar tasarruf sağlanıyor. Uludağ’da bulunan dolum tesisleri, son 5 yılda 4 kat büyüyen kapasitesi ve 19 futbol sahası büyüklüğünde bir alana sahip olan Nestlé Waters, dünyadaki en yüksek üretim kapasitesine sahip tesisi olma özelliği taşıyor. Son 10 yılda Türkiye'ye 815 milyon TL yatırım yaptıklarını söyleyen Sami Bulut, 2020 yılına kadar bu rakamı 1 milyar TL'ye çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Dünyanın en hızlı dolum hattı

Erikli & Nestlé Waters Türkiye, dolum tesislerinde hem ambalajlı su hem de damacana üretim hatlarında kullandığı son teknolojiyle sektöre öncülük ediyor. Dünyanın en hızlı dolum hattı ile saatte 72 bin şişe üretilebilen tesislerde, günde 8 milyondan fazla su şişeleniyor. Tüm bunların yanı sıra Bursaspor'a sponsorluk yaparak şehrin en önemli marka değerlerinden birine destek veren Erikli, üretmiş olduğu suyu Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırmayı da ihmal etmiyor. Ülke içerisinde günde 16 milyon bardak Erikli su tüketildiğini söyleyen Sami Bulut, "Uludağ’ın zirvesinden ülkenin dört bir yanına ulaştırdığımız Erikli lezzetinin Türkiye’nin en sevilen suyu olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de her gün içilen 16 milyon bardak Erikli ile sektördeki liderliğimizi sürdürüyoruz. Hem ambalajlı su hem de damacana üretim hatlarında kullanılan son teknolojiyle dünyanın en hızlı dolum hattına sahibiz. Saatte 72 bin şişe üretilebilen tesislerde, günde 8 milyondan fazla su şişeleniyor” dedi.

 Kusursuz hijyen tasarruflu üretim

 Tesis içerisinde hijyen adına tek bir kusur bulunmuyor. Basın mensuplarının içeride dolaştığı anlarda bile çalışan kişiler maske ve bone  takmayanları sürekli uyardı. Dolum sırasında anlık bir hatadan kaynaklanan veya personelin elinden yere dökülen sular da bakteri oluşumunu  önlemek adına derhal temizleniyor. Öte yandan, su ve enerji tasarrufu için iyileştirme projeleri üzerine sürekli çalışmalar yaptıklarını belirten  Sami Bulut, “Bu projeler sayesinde, 2009 yılına oranla 1 milyon 300 bin metreküp suyun yeniden doğaya kazandırılması ve yaklaşık 20 bin  nüfuslu bir şehrin bir senelik su ihtiyacının korunması sağlandı" ifadelerini kullandı.

Erikli erikli su
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500