BURSA
Giriş Tarihi : 28-08-2020 09:20   Güncelleme : 28-08-2020 09:20

SEKTÖRDE GÜVENİN ADRESİ

Uzun yıllar Bursa'da “Aydoğan Emlak Gayrimenkul Danışmanlığı” hizmeti veren çalışma prensibi ve anlayışıyla büyük yol kat etmiş olan Aydoğan Emlak’ın kurucusu ve yöneticisi Hüseyin Aydoğan ile  çalışmaları, sektörel sıkıntıları ve daha birçok konuyu masaya yatırdığımız güzel, kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

SEKTÖRDE GÜVENİN ADRESİ

Özkan YLIDIRIM

  •    Hüseyin Bey , öncelikle bizleri ofisinizde kabul ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza  başlayalım, sonrasında da sorularımıza geçelim.


ÜÇ EKİBİMİZ MEVCUT

1968 Mustafakemalpaşa- Eskikızılelma Köyü doğumluyum. 1991 yılında Emlak sektörüne giriş yaptım.1999 yılında Emlakçılar Derneğini  odaya çekildik arkadaşlarla. 1991 yılından bu zamana çalışmalarımız devam ediyor. Evliyim iki kızımız var Allah bağışlarsa. Her ikisi de okuyor biri Mimar Sinan ya da Hacettepe Üniversitesinden birine girecek, küçük  kızımda Anadolu Lisesi'ne devam ediyor. Sektörde daha çok arazi üzerine işte yine Nilüfer, Bandırma-Balıkesir bölgelerinde çalışmalar yürütüyoruz. Aydoğan Emlak bünyesinde  üç tane ekibimiz bulunmakta. Birinci ekip kiralık dairelere bakar diğeri Bursa içi arazilere ,sonuncusu da  Karacabey, Bandırma dahil olmak üzere Susurluk’a kadar arazi işine bakar.

  •     Yatırım yapmak isteyen yatırım severlere yol gösterici bir kaç tüyo verir misiniz?

Yatırım yapmak isteyenler öncelikle resmi belgesi olan emlak ofislerini  tercih etsinler  Kesinlikle. 31 Ağustos'tan sonra da bu yetki, belgeye  dahil oluyor. Daha önceden bilinen çantacılar vesaire kişiler çalışma yapamayacaklar.

MÜŞTERİLERİYLE  ARKADAŞ OLSUNLAR

Emlak ofisleri müşterileri ile arkadaş gibi olması gerekir. Ben örneğin çalışmış olduğumuz müşterilerimizle arkadaş  gibi oluyoruz ,dost oluyoruz. Bir kere iş yaptıktan sonra bunun arkası geliyor diğer arkadaşlarına dostlarına da tavsiye ettiklerinden onlar da geliyor  bu şekilde dostluklar  büyüyor. Herkese  bunu önermek isterim. Piyasada kesinlikle burada işte Aydoğan Emlak  beni kandırdı kesinlikle buna benzer bir şey duyamazsınız. Bizim için arkadaşlıklar , dostluklar çok önemli..Şu anda  Bursa'da yatırımlık bölgeler  Kayapa, Hasanağa bölgesi Görükle daire için Akçalar de dahil bunlara  müşteri buraları tercih ediyor. Bu bölgeler şu an gözde.

YENİ YATIRIM BÖLGESİ  SUSURLUK’A DOĞRU KAYIYOR

Yeni yatırım bölgesi Susurluk’a doğru kayıyor otobanın tamamlanması ile oraları çok revaçta buradan 24- 25 dakikaya otobandan  ulaşabiliyorsunuz, eskisi gibi değil çok yakın mesafe. Mesafeler kısalınca  iş adamları da o bölgeleri rağbet gösteriyorlar.. Elbette Nilüfer taraflarında Karacabey taraflarında yatırımlık  kar edilecek bölgeler de var. Bütün emlakçı arkadaşlarımın mutlaka Modern Emlak ofislerine kendi ofislerini bürolarını dönüştürmeleri lazım, bazen görüyor, bazı arkadaşlarımızın bilgisayarları bile yok işte oturduğu yerden bilgisayardan ekrandan insanların  nereye  baktıklarını  göstermeleri lazım, onlara yardımcı olmaları lazım. Havadan görsellerini vesaire göstermeleri lazım ama maalesef her yerde bu   sistem yok. Bu tür sistemin teknolojinin   arkadaşlarımızın daha güzel bir hizmet vermesi için bunu kullanmaları lazım gelir diye düşünüyorum.

ŞAMPİYON BAŞKAN GİBİ BAŞKAN LAZIM

Hüseyin Bey siz ayrıca Fanatik bir Bursaspor taraftarı olduğunuzu biliyoruz,  Bursaspor  seçim arifesinde takım, lige çıkamadı. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Bursaspor'a bence rahmetli şampiyon  Başkan İbrahim Yazıcı gibi,  yine değerli başkanlarımızdan Levent Kızıl gibi ağırlığı olan, saygınlığı olan, çevresi olan, herkes tarafından sevilen sayılan kişilerin başkan olması lazım diye düşünüyorum. Böyle olması durumunda zaten anında hemen  takımımızın Süper Lig'e çıkacağından  hiç şüphem yok.

   Hüseyin Bey,  yavaş yavaş röportajımızın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız , son olarak neler eklemek istersiniz vatandaşlarımıza, insanlarımıza ne tür mesajlar vermek isterseniz?

KURNAZ MÜTEAHHİTLERE GEÇİT YOK

Yeni faiz oranları  0,64'e kadar düştü, insanlarda alımla ilgili patlama oldu, fakat müteahhit arkadaşlar bunu fırsatçılığa çevirdi. Ben buradan 2 tane müteahhit arkadaşı gönderdim.  400 Bin  liralık 3 dairesine bir müteahhit arkadaşın hepsine birden müşteri bulmama rağmen yok ben 400 liraya vermeyeceğim 600 bin lira istiyorum dedi. Bu da tabii büyük bir fırsatçılık olmuş oluyor. Ne oldu millet oradan 25-30 lira faiz avantajına geçeyim derken müteahhitlerin şeytanlıkları ile karşı karşıya kaldılar, bizim burada uzun yıllardan beri sözleşmeli bir şekilde çalışmış olduğumuz birkaç müteahhiti buradan müşterilerimizi korumak maksadıyla bu fırsatçılığa meydan vermemek adına sözleşmemizi fethettik, iş aktimizi sona erdirdik.

HERKESE UYGUN YATIRIMLIK DAİRELER, ARAZİLER

Bizim burada ticari amaçlı bir alsat müşteri, 2-3 yıllık kısa vadeli kâr etmeye çalışan müşteri ve bir de alıp kenara atıp uzun vadede 10-15 sene  arkasına bakmaksızın yatırım yapan müşterilerimiz var. İş adamları genelde otoyoldan seçer. Biz bütün müşterilerimize elimizden geldiğince burada yardımcı olmaya çalışıyoruz. Son olarak buradan bütün Bursalılara, hemşerilerime, vatandaşlarıma sağlık, sıhhat, afiyet ve esenlikler diliyorum. Almış oldukları dairelerde olsun, yatırımlık arazilerde olsun dikkat etsinler; müteahhitlerin, simsarların tuzağına düşmesinler.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Beşevler, BeşevlerCd. 102/A,   16110

Nilüfer / BURSA

Telefon: 0532 411 45 05