Advert
Advert

ŞEHREKÜSTÜ, HIRSIZ VE TİNERCİ MEKANI OLMASIN BİZE GECE BEKÇİSİ LAZIM!

Bursa'nın atar damarlarından Şehreküstü, pasajı mesken tutan tinerciler ve esnafı canından bezdiren hırsızlardan şikayetçi. 'Esnafın kepengi ne kadar sağlam da olsa hırsıza kilit dayanmıyor' diyerek yaşanılan sıkıntıya dikkat çeken Mahalle Muhtarı Sami Tokaki, bölgede gece bekçilerinin görev yapması gerektiğini söyledi.

ŞEHREKÜSTÜ, HIRSIZ VE TİNERCİ MEKANI OLMASIN BİZE GECE BEKÇİSİ LAZIM!

 

Erkan ŞEN

Bursa'nın en güzide mahallelerinden biri olan Şehreküstü, yaşanan hırsızlık olaylarıyla ve pasajı mesken tutan tinerciler nedeniyle sıkıntılı günler geçirmekte. Esnafın kepengi ne kadar sağlam da olsa hırsıza kilit dayanmıyor... Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Şehreküstü Mahalle Muhtarı Sami Tokaki, güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğine dikkat çekti ve gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HIRSIZA KİLİT DAYANMIYOR

Hırsızların ekip halinde çalıştığına vurgu yapan muhtar Tokaki, güvenlik kameralarıyla önlem almaya çalıştıklarını dile getirerek: "Çarşı esnafı hırsızlardan ve tinercilerden çok çekti. Esnafın kepengi ne kadar sağlam da olsa hırsıza kilit dayanmıyor maalesef. Bu bölgeden günde binlerce insan geçip gidiyor. Esnaf kapısının önüne malzeme bırakamaz hale geldi. Hırsız kaşla göz arasında, gündüz vakti dükkan önünden malzemeyi çalıyor mesela. Yetkililer bu konuda gerekli önlemleri almalı diye düşünüyorum" dedi.

METRUKLAR YIKILMALI

Geceleri mahallenin çok sessizleştiğinin altını çizen Tokaki, "Geceleri hırsızın dadanacağı yer genellikle esnaf oluyor ve pasajın içinde yatıp kalkmakta olan tinerciler bulunmakta. Biz pasajın kepenklerle kapatılmasını istiyoruz. Bu bölgeye gece bekçisi lazım. En az iki üç gece bekçisi görev yapmalı ve asayiş sağlanmalı. Böylelikle istenmeyen olayların önüne geçilebilir. Geceleri işinden dönen vatandaşlar olabiliyor. Tinercilerin pasajları mesken tutması hoş bir durum değil. Pasajda ve bölgede bulunan metruk binalarda sadece tinerciler yok, uyuşturucu madde kullananlar da var maalesef. Pasajın kesinlikle kepenklerle kapatılması lazım, uymayanlara da cezai işlem uygulanmalı. Metruk binalar biran önce yıkılmalı" ifadelerini kullandı.

Trafik polisi şart!

Araç trafiği yoğun olan bir bölgede yaşadıklarını belirten Tokaki, esnafın açtığı tezgahın trafiği engellediğini söyledi. Sıkıntıdan dolayı yolların kapandığını ifade eden Şehreküstü Mahalle Muhtarı, trafik polisinin sabit olarak bölgede görev yapması gerektiğini dile getirdi. 'Zabıtanın denetimleri artırarak, trafiği sıkıntıya düşürecek şekilde tezgah açan esnafı uyarması şart' diye açıklamalarına devam eden Tokaki, yaşanan park sorununun ise mahalledeki başlıca problemlerden biri olduğunu söyledi.

2 TANE OTOPARK VAR AMA...

Belediyenin 2 tane otopark yaptırdığını hatırlatan Tokaki, "Belediyemiz çok konuda bize destek çıkıyor. Avrupa standartlarında 2 otopark yapıldı bölgeye, ancak insanlar arabalarını oraya park etmiyor. İlla geliyor arabasıyla, bir dükkanın önüne park etmek istiyor. Fiyatları da uygun yaptırılan otoparkların. Yollar zaten dar. Araç gelişigüzel park edilirse ambulans da engellenir, itfaiye de. Vatandaşımızın da duyarlı olması lazım" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500