Advert

Şehitlerimizi asla unutmayız

Bahar Mahallesi Muhtarı Mülayim Vardar: "Sınır ötesi operasyonların yapılması şarttı. Çünkü orada bu operasyonlar yapılmamış olsaydı bu terör içimize girmiş olacaktı. Eskiden yaşanmış olan olayları, Ankara'da, İstanbul'da, Gaziantep'te patlayan bombaları unutmayalım. Şehitlerimizi ise asla unutmayalım."

Şehitlerimizi asla unutmayız

Özkan YILDIRIM

Bahar Mahallesi'nin çiçeği burnunda muhtarı olmasına rağmen bir  yılda  birçok hizmetin gelmesini sağlamış olan Muhtar Mülayim Vardar ile birçok konuyu masaya yatırmış olduğumuz güzel, detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

Muhtarım öncelikle bizleri Mahalle Konağı'nızda kabul ettiğiniz, misafir ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sizi  tanıyarak  yavaş yavaş  röportajımıza başlayalım isterseniz.

HAK YERİNİ BULDU..
Elbette, memnuniyetle. Ben de sizlere gazetenizin müstesna sayfalarında mahallemiz için sayfa ayırmanızdan dolayı teşekkür ederim. Ben Mülayim Vardar, 1961 Bursa doğumluyum doğma büyüme bu mahalleliyim. Yine mahallemizde Atatürk Lisesi'nin orta kısmını, sonrasında İmam Hatip Lisesi'ni de  tamamlayarak eğitimimi bitirdim. Sonrasında birkaç firmada çalıştım, iş hayatına atılmış olduğum ve 2016 yılında emekli oldum. Ondan sonra mahallemize hizmet etmeye başladım. AK Parti kanalıyla belediyeler kanalı ile mahalle  başkanlığı  yapmam dolayısıyla mahallemize bir çok katkımız oldu. 2014'teki seçimlerde de ben aslında muhtar adayıydım ve normalde muhtarlığı 2 oyla kazanmış olmama rağmen maalesef,  bence yaşanılan yanlış süreçten dolayı yaşanılan bazı olaylar neticesinde, hayali oyların  vesaire devreye girmesiyle seçimi kaybettim, O dönemde seçim sonrasında bana hayırlı olsun diyen kişiler sonrasında bazı kişilerin de desteğiyle beni ekarte ettiler, sonrasında ama Bahar Mahallesi'nde yaşayan Mahalle sakinlerimiz 2019'da, 2014 seçimlerinde yaşanılan bu haksızlıkları da aynı zamanda görmüş olmasından dolayı Mart seçimlerinde beni bin farkla muhtar seçti bu manada bütün mahalle sakinlerimize Bahar Mahallesi'nde yaşayan bütün hemşerilerimize buradan tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Ben de tabii onların bu güvenlerini kaybetmemek için  çalışıyorum, mahallemize daha güzel şeyler daha daha iyi hizmetler gelsin diye çabalıyoruz. Şu anda mahallemizin 5.000 küsür seçmeni, 8000 civarı da  nüfusu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 1700 hanemiz, 67 sokağımızın olduğu merkez bir mahalleyiz. Onlardan gelen istekler doğrultusunda belediyelerimize, kurumlara  dilekçelerimizle ve şahsen  başvurular yaparak hizmetlerin  gelmesini sağlıyoruz. Onların bu desteğinin  bizi kurumlar önünde güçlü kıldığını da eklemek isterim.

DESTEK VEREN İŞ İNSANLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

    Peki Muhtarım bu bir  senelik süreçte ne gibi hizmetlerin gelmesinin sağladınız mahallenize, mahallenizde yaşayan insanlara?

Şimdi mesela fakir fukaralarımıza, mahallemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine kimseyi gözetmeksizin, herkese eşit mesafede durarak, kesinlikle o partiliymiş, bu  partiliymiş demeden, gelen bütün yardımları vatandaşa, hak eden kişilere, adaletli bir şekilde dağıtıyoruz. Bu bağlamda bize destek olan iş adamlarımız var bu yardımlar belediyeden vesaire gelmiyor, çevremiz münasebeti ile bulmuş olduğumuz işadamlarından erzaklar olsun kışlık giyim kıyafetler olsun, kırtasiye malzemeleri vesaire birçok yardımlar gerçekleştirdik. 2 tane okulumuz var bizim Bahar Semiha Acar İlkokulu ve Barbaros Ortaokulu’muz oradaki öğrencilerimize kışlık, giyim kıyafet ve bunun yanı sıra kırtasiye malzemeleri yardımları  gerçekleştirdik. Tabii burada okul yönetimleriyle de istişarelerde bulunarak yaptık bu tür yardımlarımızı. Tabii bu tür çalışmalarımız bu tür yapmış olduğumuz faaliyetler insanlarımızdan güzel karşılık buldu, bu manada biz yardım yapan genelde işadamlarımız isimlerini zikretmek istemiyorlar ama ben buradan bizlere yardımcı olan bütün iş adamlarımıza tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca yine giyim kartı, gibi market kartı gibi kartları da  yine insanlarımıza, ailelerimize dağıttık bu tür çalışmalar çok güzel oluyor, insanlarımızın hoşuna gidiyor, çünkü daha önceki süreçte, dönemlerde  mahallemizde hiç böyle, bu tür çalışmalar yapılmamış.

MAHALLEMİZDE BOŞ ALANIMIZ MAALESEF YOK

Aslında pek sorun da yok bizim buraları labirent gibi eski yapılaşma olduğu için zamanında da önlem alınmadığından  bu şekilde olduğundan şu an hizmet yapılması durumunda maliyeti çok yüksek oluyor. Elbette biz spor tesisi vesaire olmasını mahallemizde isteriz ama dediğim gibi boş alan yok, boş alan olmaması büyük sıkıntı, altyapıyla ilgili sıkıntılar çıktığında işte belediyelerimizden, Buski’den müdürlerimizi, yetkilileri arayıp yardım alıyoruz. Onlar gerekli çalışmaları anında yapıyorlar onlara da buradan teşekkür etmek istiyorum. Muhtarlığımızın yanındaki park bu manada mahallemizde insanlarımızın nefes alacağı ender yerlerden  biri, burada hem jimnastik yapmak isteyen insanlarımız yararlanabiliyor, hem çocuk parkımız var hem de havuzumuz bulunmakta, bahar aylarında, yaz aylarında buraları cıvıl cıvıl oluyor.

HALKIMIZIN SAĞDUYUSU TARTIŞILMAZ

  •      Muhtarım, 2014 seçimlerinde söylediğiniz gibi 2 oyla kazanmış olmanıza  rağmen yaşanılan itiraz süreçlerinin de ötesinde  haksızlığa uğradığınız görünmekte, ama sonrasında Bahar Mahallesi'nde yaşayan insanlar ,sağduyulu vatandaşlarımız 2019'da hakkınızı teslim etmiş ve 1000 küsür oy farkla ,açık ara itirazsız bir şekilde seçimi kazanmanızı  sağlamışlar, bu manada Bahar Mahallesi sakinlerine  neler söylemek istersiniz?


2014'teki haksızlığı gördüler, 2019'da hakkı teslim ettikleri    için teşekkür etmek istiyorum. Zaten sosyal medyadan de hepsine daha önceden de teşekkür ettim, biz mahallenin eskilerindeniz, burada Bulgar göçmenleri olsun, Makedonya'dan gelenler olsun hepsini tanıyoruz, bu mahallede çünkü  bizim ufaklığımız, gençliğimiz beraber geçti bütün arkadaşlarımız burada, onun için tabii onlara  tekrardan teşekkür etmek istiyorum. Suriye'de yaşanan gelişmelerde, operasyonlarda hayatını kaybeden bütün askerlerimize şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM..

Bu operasyonların da yapılması şarttı. Çünkü orada bu operasyonlar yapılmamış olsaydı bu terör içimize girmiş olacaktı biliyorsunuz. Eskiden yaşanmış olan olayları, Ankara'da, İstanbul'da, Gaziantep'te patlayan bombaları unutmayalım. İnşallah bundan sonra bu tür olayların  yaşanmamasını diliyorum. Son olarak başta Bahar Mahallesi sakinleri ,mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız  olmak üzere Bursa'da yaşayan bütün hemşerilerime bütün insanlarımıza  buradan sağlık, sıhhat, afiyetler  diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500