SİYASET
Giriş Tarihi : 25-03-2020 18:16   Güncelleme : 25-03-2020 18:53

"Şehidimizin izindeyiz"

BBP Bursa İl Başkanı Salih Uçak, şehadetinin 11. yılında kurucu liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı ve "Şehit liderimizin anısını, kutlu davasını yücelterek yaşatacağız" sözünü verdi.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Salih Uçak, şehit liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 11. sene-i devriyesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Uçak, Büyük Birlik Partisi kurucusu Yazıcıoğlu’nun vefat yıldönümü nedeniyle yazılı olarak yayınladığı mesajına “Vefatının 11. sene-i devriyesinde, inancıyla, davasına olan bağlılığıyla, ilkeleriyle, duruşuyla, üslubuyla ve örnek şahsiyetiyle bu milletin çok değerli bir evladı olan merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na ve beraberinde hayatını kaybeden yol arkadaşlarına Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz" ifadeleriyle başladı.
BÜYÜK BİR DAVANIN TAKİPÇİSİ
Uçak, şöyle devam etti: "Şehit liderimiz, hayatının her döneminde, karşılıksız bir adanmışlık duygusu içerisinde, milli ve manevi değerlerin yücelmesi, millet ve vatanın bekası için kendi varlığını ve geleceğini feda edebilmeyi hayat düsturu olarak görmüştür. O daima, büyük bir davanın büyük bir yolun dümdüz bir takipçisi, katıksız, temiz bir ülkünün saf ve sade lideri olmuştur. Bizler de O’nun yaşadığı tüm zorluklara rağmen büyük bir azimle sürdürdüğü inançlı ve ilkeli mücadelesinin takipçileri olarak aziz hatırasını, İlahi Kelimetullahı, hak yolu yaşayıp, yaşatıp, yüceltme çabasını kendimize örnek alarak davasına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu emanet hepimizin ve bu kutlu yolu O’nun da istediği gibi hep birlikte adımlarımızı her geçen gün güçlendirerek yürüyeceğiz.” (BBP Bursa İl Başkanlığı Basın Birimi)