Advert

Sancaklı duyarlılığı

Bursa Bosna-Sancaklı Gençler Platformu, Elazığ’da meydana gelen depremin ardından bölgeye ulaştırılmak üzere topladıkları yardım malzemelerini Bursa AFAD yetkililerine teslim etti.

Sancaklı duyarlılığı

Gülin ÖZDEMİR

Elazığ depremi, Türk halkının yardımlaşma hassasiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. Depremin ardından tüm ülkede olduğu gibi Bursa’da da vatandaşlar bölgenin yaralarını sarmak için adeta seferber oldu. Bursa Bosna-Sancaklı Gençler Platformu üyeleri de soğuk kış günlerinde evlerini kaybederek çadırlarda yaşamak zorunda kalan Elazığlılar için gerekebilecek özellikle çocuk bezi ve çocuk giyim gibi acil ihtiyaç malzemelerini tedarik ederek, bölgeye ulaştırılmak üzere AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu’ya teslim etti.

BOYNUMUZUN BORCU
Depremin ardından kötü hava koşulları nedeniyle çadırlarda yaşam mücadelesi veren Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerini sunan Bursa Bosna-Sancaklı Gençler Platformu Kurucusu Hakan Gani, “Hayatını kaybeden 41 vatandaşımıza başsağlığı, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Hasarlı evlerden sağ kurtulan ve çadırlarda yaşayan kardeşlerimize yardım etmek de bizim boynumuzun borcu. O nedenle bir an düşünmeden harekete geçtik ve onların sıkıntılarını bir nebze de olsa giderebilmek için acil ihtiyaç malzemelerini tedarik etmeye çalıştık. Bizim başımıza gelse eminiz onlar da aynısını yapardı. Hepsine tekrar geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500