BURSA
Giriş Tarihi : 05-09-2020 15:43   Güncelleme : 05-09-2020 15:43

Salgının isimsiz kahramanı zabıtalar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Zabıta Teşkilatının 194’üncü kuruluş yıldönümü kapsamında salgın sürecince sıcak yemek dağıtımından, evden çıkma yasağı bulunan yaşlıların maaş çekimi ve market alışverişlerine kadar her alanda özveriyle çalışan zabıta personeliyle bir araya geldi.

Salgının isimsiz kahramanı zabıtalar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Zabıta Teşkilatının 194'üncü kuruluş yıldönümü kapsamında salgın sürecince sıcak yemek dağıtımından, evden çıkma yasağı bulunan yaşlıların maaş çekimi ve market alışverişlerine kadar her alanda özveriyle çalışan zabıta personeliyle bir araya geldi.

 

Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 194'üncü yılını farklı etkinliklerle kutlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, korona virüs salgını sebebiyle Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinden de sınırlı sayıda personelin katıldığı yemek organizasyonu düzenlendi. Merinos Gönül Dostları Sosyal Tesisleri'nin bahçesinde düzenlenen yemeğe Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı. Sıhhi ve gayri sıhhi müesseselerde, ana caddelerde, bulvar, meydan, park ve mezarlıklarda, trafikte ve büyükşehir sınırlarında akla gelebilecek tüm noktalarda görev yapan zabıta personelinin özellikle salgın sürecinde büyük bir özveriyle çalıştığını dile getiren Başkan Aktaş, her ne kadar isimleri anılmasa da salgının isimsiz kahramanlarından birinin de zabıtalar olduğunu söyledi. (İHA)