BURSA
Giriş Tarihi : 05-06-2020 09:16   Güncelleme : 05-06-2020 09:16

Sağlık çalışanlarına gönüllerini açtılar

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve hayırsever iş insanı Mehmet Adanur, Royal Termal Hotel sahibi Halil İbrahim Çakır ve Yasin Sağer’den destek alarak otelin kapısını ücretsiz olarak sağlık çalışanlarına açtı. Normalleşme sürecinin başlamasıyla evlerine kavuşan sağlık çalışanları önceki gün oteli ziyaret ederek otel ekibine teşekkür etti.

Sağlık çalışanlarına gönüllerini açtılar

Özlem ATAÇ

Koronavirüs salgınının Türkiye’ye gelmesiyle 7 gün 24 saat görev başında olan sağlık personeline hem moral olsun diye hem de mağduriyet yaşamasınlar diye yurt genelinde seferlik ilan edildi. Bu süreçte birçok iş adamı, belediyeler, hayırseverler ailelerine virüs bulaştırmamak için evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına, otel tahsis etti. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve hayırsever iş insanı Mehmet Adanur Çekirge’deki Royal Termal Hotel sahibinden de destek alarak sağlık çalışanlarının otelde kalması için mücadeleye ortak oldu. Başkan Erdem ve Adanur’un çabalarıyla Çekirge’de hizmet veren Halil İbrahim Çakır ve Yasin Sağer’in sahipliğini yaptığı 4 yıldızlı, 92 odalı Royal Termal Hotel sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet sundu. Salgın süresince otelin tamamının tahsis edildiği sağlık çalışanları 1 Haziran normalleşme süreciyle geçtiğimiz günlerde evlerine döndü.

2 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ HİZMET

Evlerine ve ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sağlık çalışanları, önceki gün mücadele boyunca onların yanında olan ve onlara emek veren Royal Termal Hotel çalışanlarına teşekkür ziyaretinde bulundu.  Sağlık çalışanlarını kapıda karşılayan Royal Termal Hotel Müdürü Dünya Arslan, “Bundan 2 ay öncesine kadar koronavirüs dolayısıyla sağlık çalışanlarımız evlerine gidemeyerek sıkıntılı dönem yaşadılar. Bizde Royal Termal Otel olarak kapılarımızı onlara açtık. Sevgili Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem ve hayırsever iş insanı Mehmet Adanur otel sahiplerimizden de destek alarak, 2 ay süreyle ücretsiz olarak sağlık çalışanlarımızı ağırladık. Bizde ekibimizle canla başla hizmetlerimizle onlara destek olduk. Normalleşme süreciyle bu hafta sağlık çalışanlarımızı evlerine uğurladık. Bugünde sağ olsunlar otelimizi ziyaret edip teşekkür mahiyetinde hep birlikte sosyal mesafeyi koruyarak pasta kestik” dedi.