BURSA
Giriş Tarihi : 16-09-2020 09:05   Güncelleme : 16-09-2020 09:05

REFERANSIMIZ ESKİ ÖĞRENCİLERİMİZ

Hiçbir referansa ihtiyaç duymayan, mezun olan öğrencilerini referans olarak gören bir eğitim kurumu düşünün… Bugünkü haberimiz öğrencilerin başarısına başarı katan Boğaziçi VİP Eğitim Kurumları… Gelin başarının sırrını Genel Müdür Bekir Turunç’tan öğrenelim.  

REFERANSIMIZ ESKİ ÖĞRENCİLERİMİZ

Özkan YILDIRIM

Boğaziçi VİP Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Kurucu Temsilcisi Bekir Turunç ile kurumun eğitim kalitesi üzerine ve daha birçok konuyu masaya yatırdığımız güzel kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

• Öncelikle sayın müdürüm bizleri ekibimizi bu güzel kurumunuzda konuk ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sizi tanıyarak röportajımıza başlayalım isterseniz sonrasında da elbette sorularımız olacak.

--- Elbette, memnuniyetle. Ben Bekir Turunç, Boğaziçi Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve kurucu temsilcisi olarak görev yapmaktayım bulunmuş olduğumuz mekanda 3 kursumuz var. Bunlar;  Boğaziçi Osmangazi Özel Öğretim Kursu, Boğaziçi Grup Özel Öğretim Kursu ve Boğaziçi As Özel Öğretim Kursu. Fizik, Matematik ve Edebiyat bilim gruplarında resmi olarak 5580 sayılı özel öğretim kurumları yönetmeliğine göre öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Geçmiş yıllarda güzel başarılara imza attık. 2017 yılında kurumumuz resmi olarak hizmete girdi o tarihten beri hizmet vermekteyiz. Bursa'nın en güzel yerinde, en güzel mekanında konum ve ulaşım olarak bu konuda çok şanslıyız. Bunun yanı sıra uzman kadro olarak da çok avantajlı olduğumuzu belirtmek istiyorum.

• Sayın müdürüm, diğer kurumlardan sizi ayıran özellikler neler?

PANDEMİYE ÖZEL ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK

---- En büyük özelliğimiz geniş uzman kadromuz, birebir etüt uygulamalarımız, danışman öğretmenlik uygulamalarımız rehberlik servisi çalışmalarımızdır. Kurumumuzda her öğrencinin danışman öğretmeni vardır. Bu öğrencilerimize rehberlik çalışmaları uzmanlarımız tarafından verilmektedir, dönem dönem öğrencilerimiz hakkında velilerimiz bilgilendirilmekte, öğrencilerimizin kurumumuza kayıt olduğu andan üniversiteyi kazanacakları ana kadar bütün çalışmalar kurumumuz görevlileri tarafından yapılmaktadır. Kurumumuzda aidiyet duygusu çok önemlidir, bu hem öğrencilerimiz için hem de çalışanlarımız için böyledir. Biz 5580 sayılı özel öğretim kurumlarına tabi olduğumuz için bütün çalışmalarımızı bu kapsamda yürütmekteyiz. Bugüne kadar gerek il gerekse ilçe milli eğitim müdürlükleri ile yazışmalarımız da çalışmalarımızda hiçbir sorun yaşamadık. Bu konuda biz kendilerine sağladıkları kolaylıklardan dolayı müteşekkiriz. İşlerimiz düzenli yürüyor yasal çerçevede her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize özel otomasyon sistemine kaydediyoruz gerekli bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından rahatlıkla görülebiliyor.

• Sayın müdürüm görmüş olduğumuz kadarıyla koridordaki camlara da asılmış yüzlerce öğrencinizin üniversiteyi kazanmış olduğunu gördük.

GEÇEN YIL 24 TIP FAKÜLTESİ KAZANAN ÖĞRENCİMİZ OLDU

----Üniversiteyi kazanan çok öğrencimiz oldu. Pandemi süreci olmasaydı, bu sene bu başarımız iki kat daha fazla olacaktı. Biraz o süreç öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını düşürdü. Geçen yıl bizim 24 tane tıp 30 küsur tane de hukuk fakültesini kazanan öğrencimiz vardı. Yani burada seviye sınıfları oluşturuyoruz bizim çalışmalarımız her öğrenciye göre seviye sınıfları oluşturuyoruz bu öğrencilerimiz bu şekilde çalışıyor almış olduğu sınav puanına göre öğrencilerimiz sınıflarına yönlendiriliyor. Her sınıfta eşit seviyede öğrenci olduğu için o sınıfın seviyesinde dersler veriliyor.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HERŞEYİ DÜŞÜNÜYORUZ

Mesela bu yıl soru bankalarında üç değişik yayın verdik, öğretmen arkadaşlarımız seçti burada biz kesinlikle şunu yapın, bunu alın demiyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızın seçmiş olduğu yayınları kullanıyoruz. Mesela bu sene soru bankası olarak Eğitim Vadisi, Limit ve Aydın Yayınları'ndan faydalanacaklar.50 adet deneme sınavı yapıyoruz, bu deneme sınavlarının değerlendirmelerini mesajlarla ailelerimize, velilerimize ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra sınav sonuçlarına göre öğrencilerimizin çözemediği soruları tekrardan çözdürüyoruz, sonrasında öğrencilerimiz bu tür sorunlarla karşılaşmaları durumunda bu soruları kolaylıkla çözebilmektedirler.

ÜNİVERSİTEYİ KAZANMAK İSTEYENLERİ BEKLERİZ

Pandemi sürecinde çok hassas davranıyoruz hemen hemen her hafta Kurumu baştan aşağıya dezenfekte ediyoruz, bütün çalışma alanlarını giriş çıkışlarda ve birçok noktada dezenfekte noktalarımız bulunmakta. Bunun yanı sıra kurumumuza gelen herkesin ateşleri ölçülüyor bu tür önlemler aldık temizlik bizim için çok önemli. Zaten rutin temizlikleri her gün yaptığımızı da ayrıca söylememe gerek yok diye düşünüyorum. Hijyen, temizlik bizim için çok önemli bu manada yeni eğitim öğretim yılına hazırız. Biz kesinlikle kayıt sıkıntısı yaşamıyoruz, kazandırdığımız çocuklarımız bize kayıt gönderiyorlar bu manada bizim en büyük referansımız geçmiş üniversiteyi kazandırmış olduğumuz öğrencilerimizdir. Kurum temsilcisi olarak böyle bir kurumda görev yapmaktan burada görev almaktan onur duyuyorum gerek kurum yönetimimiz gerek kurum personelimiz gerçekten bu anlamda çok ilgililer kurucumuz Cahit Enç Bey ve ortaklarına buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Kendisi ile 12 yıldan beri birlikteyiz son 3 yıldır da buradayız. 2008 yılında devlet hizmetimi tamamladım emekli oldum, o gün bu gündür hep beraber birlikteyiz.

• Sayın hocam röportajımızın yavaş yavaş sonuna yaklaşmış bulunmaktayız, son olarak buradan velilerimize üniversiteye hazırlanan gençlerimize neler söylemek istersiniz?

---- Her sene düzenli olarak Gerçekten çok güzel üniversitelere çocuklarımızı gönderiyoruz onların üniversiteyi kazanmalarını sağlıyoruz. Tabii bu en son pandemi sürecinde bu oran biraz düşmüş olsa da inşallah gelecek seneden itibaren yine geçmişte yakalamış olduğumuz seviyelere bunu çıkartacağız ve arttıracağız. Pandemi süreci ile ilgili bütün önlemlerimizi aldık. Bizler temizlik, hijyen konusunda olsun mesafe konusunda olsun her şeye dikkat ediyoruz kurumumuza gelen öğrencilerimizden ve velilerimizden de aynı hassasiyeti beklediğimizi son olarak eklemek istiyorum, üniversiteyi kazanmak isteyen bütün herkesi bütün gençleri kurumumuza beklediğimi de son olarak söylemek istiyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.

İletişim Bilgileri:

Hocaalizade Mahallesi,

Konakardı Sokak No:4

(Valilik Arkası)

 0 224 221 74 00

 0 545 221 74 01

 Osmangazi/Bursa