Advert

Rakipsiz muhtar görev başında

İnegöl’ümüzün merkezdeki büyük mahallelerinden Orhaniye’nin 4 dönemdir muhtarı olan Veli Çetin ile Orhaniye’de yapılan çalışmaları, yapılması gerekenleri masaya yatırdığımız güzel, kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Rakipsiz muhtar görev başında

Özkan YILDIRIM

•         Öncelikle Sayın muhtarım röportajımıza başlarken sizi tanımak istiyoruz, sonrasında da sorularımızı yöneltelim sizlere

Elbette, memnuniyetle. Buraya kadar gelip bizlerle böylesine güzel bir röportaj gerçekleştirdiğiniz  ve gazetenizde sayfa ayırdığınız için ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben  Veli Çetin,  1965 İnegöl Orhaniye doğumluyum ,doğma büyüme buralıyım. Uzun yıllar mobilyacılık sektöründe çalıştım. Sonrasında arkadaşlarımın ve mahalle sakinlerimizin ısrarıyla 2004 yılında muhtar adayı oldum ve şükürler olsun seçildim. Sonrasında 2009-2014 ve 2019 seçimleri de  kazandım. Bu manada beni seven, daima destekleyen, arkamda duran 4 seçimdir güvenoyu veren Orhaniye Mahallesi sakinlerine  buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum. 2004'te karşıma rakip çıkmıştı ama sonrasında yaptığımız çalışmalar ve hizmetlerin  insanlarımıza dokunması, bunları görmesi neticesinde 2009, 2014 ve 2019 seçimlerinde karşıma rakip dahi çıkmadı böyle  bir süreç yaşadık mahallemizde.

BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLDU ORHANİYE’DE..

•        Peki bu uzun süreçte neler değişti Orhaniye Mahallesi'nde muhtarım?

20 sene önce Orhaniye Mahallesi'nde Sağlık Ocağı bile yoktu. Perpa(Halka açık pazar yerimiz) yoktu. Perpa’nın olduğu yerde şantiye vardı, hurdalıktı hep oraları. Perpa yapılınca burası temiz bir alan oldu. Yine aynı şekilde  Doğu Garajı’da yoktu, o da benim dönemimde oldu. Tabii eskiden asfaltlar da bugünkü gibi değildi. Alinur  Başkanım sağ olsun İnegöl'de iken bizlerle çok yakından ilgilendi. İnegöl'e Bursa'ya yaptığı hizmetlerden ötürü Allah razı olsun ondan, her zaman onun yanındayız, arkasındayız. İnegöl için, Bursa için gerçekten sayın başkan büyük bir şans, çok büyük bir değer. İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban’la da şimdi burada çok güzel bir iletişimiz var. Her ikisine de İnegöl’ümüze, Orhaniye Mahallemize vermiş oldukları katkılardan  ötürü buradan ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

ALİNUR BAŞKANIMDAN ALPER BAŞKANIMDAN ALLAH RAZI OLSUN..

Tabii bu uzun süreçte İnegöl'ün de çehresi değişti. Nüfusu çok arttı. Şimdi nüfusumuz 300 Bini geçti. Orhaniye’nin de aynı şekilde nüfusu arttı. Şuan mahallemizin 7.200 seçmeni var, 10.000’in üzerinde toplam yaşayan nüfusumuz  var.

ORMAN İŞLETME’NİN TAŞINMASI LAZIM!

•        Muhtarım gerçekten bu süreçte Orhaniye Mahallesi'ne , birçok hizmetin gelmesini  sağlamışsınız. Peki şu da olsa iyi olur, böyle bir çalışma gerçekleştirilirse iyi  olur, çok güzel olur dediğiniz neler var acaba halen mahallenizde?

Benim kendi tahminime göre İnegöl Orhaniye Mahallesi'nde bulunan Orman İşletmesi miladını şehrin göbeğinde doldurmuştur. Buranın kalkması gerekir, burada yeni istihdam alanlarının açılması gerekmekte, şehir dışına taşınabilir mesela. Bir çok şehirde bunun örneklerini görüyoruz. Orman İşletmesi’nin çok büyük bir alanı var, 100 dönüm civarı. Buranın değerlendirilmesi lazım, bu alanın zaten büyük bölümü  kullanılmıyor. Burada her türlü katma değer sağlayacak işletme açılabilir. Ankara Caddesi'nin tek tarafını halihazırda öldürmekle burası. Orman İşletmesi’nin  başka bir noktaya taşınması durumunda buraya ne bileyim AVM'ler açılabilir, iş sahaları açılabilir. Böylelikle Orhaniye'de oturan, İnegöl'de ikamet eden insanlarımıza iş sahaları açılmış olur. Şehrin orta yerinde kalmış bir alan burası etrafı sanayi ile çevrilmiş durumda. Daha önce çok daha küçük bir alanda Karayolları vardı Orman İşletme’nin tam karşısında ,Karayolları buradan kalkınca Alinur Başkanım aynı o noktayı Doğu Garajı olarak açtı bu uygulama aynı şekilde Orman İşletmesi içinde düşünülebilir.

•           Peki Muhtarım, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de son birkaç aydır Koronavirüs salgını tehlikesi ile karşı karşıya. Bu manada sizde mahallenizde ne gibi çalışmalar yaptınız. Çünkü siz  nasıl mahallenizin altyapısıyla üst yapısıyla ilgilenmenizin yanı sıra, muhtarlarının mahalle halkının  sağlığı ile ilgilenmesi vatandaşlarımızın gerçekten de çok hoşuna gitmekte?

Mahallemizdeki bütün sokaklar  İnegöl Belediyesi tarafından  dezenfekte edildi, ilaçlandı. Genel temizlikle ilgili zaten sokaklarımız her zaman makine ile süpürülüyor. İnegöl Belediyemiz bu konuda çok hassas. Bizler de 65 yaş üstü insanlarımız  sokağa çıkamadığı için maaşlarının dağıtımı olsun, ilaçlarının temini konusunda olsun, isteklerini ricalarını alıyoruz,  tek tek dolaşıyoruz. İhtiyaç sahiplerinin  evlerine erzaklarını götürüyoruz, elimizden geldiğince onların yanında olmaya çalışıyoruz…

ÇOK VEREN MALDAN AZ VEREN CANDAN

•         Sayın muhtarım, Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz bir süre önce “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyası başlattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın mahallenizdeki temsilcisi olarak bu kampanyaya  yaklaşımınız nasıl?

Çok güzel karşılıyorum, canı gönülden destekliyorum. Keşke daha fazla imkanlarımız olsa da çok daha fazla katkıda bulunabilsek. Bütün vatandaşlarımız zengini fakiri, yoksulu gücü nispetinde destek oldu, oluyor. Bazen öyle insanlar görüyorum ki,  bayram ikramiyelerinin yarısını veriyor. Bunlar da bizim insanlarımızın çok samimi davranışları göz yaşartan davranışları. Bizler de elimizden geldiğince bu kampanyaya katkıda bulunduk tabii çok önemli bir atasözümüzde  vardır bu konuda. “Çok veren maldan ,az veren candan” diye bu manada herkes birlik oldu bu kampanyaya destek oldu. Ben buradan bütün vatandaşlarıma sevgilerimi selamlarımı iletmek istiyorum bu sıkıntılı  süreçten de elbirliği ile çok daha güçlü bir şekilde çıkacağız inşallah.

SAYIN ERDOĞAN’A ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSİN

Son olarak  Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın İnegöl Belediye Başkanıma ,Sayın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanıma  yapmış oldukları  hizmetlerden dolayı teşekkür eder bundan sonraki hayatlarında da  başarılar dilerim. Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'a Allah uzun ömürler versin, başarıları daim olsun inşallah.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500