Advert

PKK kurbanı Muhammed bebek sonsuzluğa uğurlandı

PKK’lı teröristlerin havan saldırısında can veren 9 aylık Muhammed Omar toprağa verildi. Minik bebeğin babası Muhammed “İnşallah Türkiye askeri Suriye’de zulüm gören Müslümanları kurtaracak. Allah Esed ve PKK’yı kahretsin, helak olsunlar” dedi.

PKK kurbanı Muhammed bebek sonsuzluğa uğurlandı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine YPG/PKK’lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda şehit olan Suriye uyruklu 9 aylık Muhammed Omar Şaar son yolculuğuna uğurlandı. Muhammed Omar için ilk olarak Şanlıurfa Valiliği’nde resmi tören düzenlendi. Muhammed Omar’ın annesi Fatina Hadbe, babası Muhammed ve kardeşleri, tören öncesi tabuta sarılarak göz yaşı döktü.

EVLERİ BAŞLARINA YIKILSIN
Valilikteki törenin ardından Omar’ın tabutu, Sanayi Camisi’ne getirildi. Cenaze namazı öncesi eşi Fatina’yı teselli etmeye çalışan baba Muhammed Şaar, gazetecilerin soruları üzerine gözyaşı döktü ve konuşmakta güçlük çekti. Şaar, “YPG/PKK evleri bombalıyor, çocuğum öldü. Allah YPG/PKK’nın evlerini başlarına yıksın inşallah” dedi. Muhammed Omar’ın cenazesi, Akçakale Mezarlığı’na defnedildi. Muhammed Omar’ın “Hale” ve “Yasmin” isimli ablalarının tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

PATLAMA ÇOK KÖTÜYDÜ
Öte yandan baba Şaar, patlama anını Yeni Şafak’a anlattı. Oğlunun uyuduğu sünger döşeğin üzerinde şehit olduğunu söyleyen baba Şaar, 2013 yılında Burseya’dan Türkiye’ye geldiklerini belirtti. Şaar, “Esed zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığındık. Allah razı olsun Tayyip Erdoğan bize kapı açtı. Ama burada da bizi PKK vurdu. Çok kötüydü patlama. Suriye’de de böyleydi, çocuk ve kadınlar ölüyordu” dedi.

MÜSLÜMANLARI TÜRK ASKERİ KURTARACAK
Acılı baba şöyle devam etti: “Suriye de, Esed de, PKK da bebek katili. Akrabalarımın çocuklarını Esed bombaları öldürdü. Benimde oğlumu PKK bombası öldürdü. İnşallah Türkiye askeri Suriye’de zulüm gören Müslümanları kurtaracak. Allah Esed ve PKK’yı kahretsin, helak olsunlar. Biz Erdoğan’ın yanındayız. Terör biterse yurdumuza geri döneceğiz. Allah Türk askerinin yardımcısı olsun.” (yenisafak.com)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500