Advert

Piyasada COVID-19 endişesi

COVID-19 (coronavirüs) salgınından dolayı ölenlerin aniden 1400’ün üzerine yükselmesinin ardından yatırımcıların risk iştahı düştü ve güvenli liman altının fiyatları yükseldi. Petrolde ise kafaları karıştıran bir hareketlilik var.

Piyasada COVID-19 endişesi

Çin'de COVID-19 (coronavirüs) salgınından dolayı belirlenen vaka sayısının hızlı artması ve yaşamını yitirenlerin aniden 1400’ün üzerine yükselmesinin ardından yatırımcıların risk iştahı düştü ve güvenli liman altının fiyatları yükseldi. Altın fiyatları yükselişini sürdürüyor. Çeyrek altın bugün 506 liraya kadar yükseldi. Gram altının fiyatı ise 306 liraya kadar çıktı. Kapalıçarşı esnafı altındaki yükselişte Çin'deki korona virüsünün etkisi olduğunu öne sürdü.

ÜRETİM KISINTISI ARTACAK 
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve diğer petrol Uluslar arası Enerji Ajansı’nın (IEA) COVID-19 salgınına bağlı olarak petrol talebinde düşüş beklenmesine karşın, üretim kısıntısının artırılacağına ilişkin öngörülerle petrol fiyatları yatay. Rusya ise petrol üretiminde kısıntıya gidip gitmeyeceği konusunda hala kararsız olduğunu belirtti. Gelişmeler etkisiyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarını belirmede ölçüt olarak kullanılan Brent ham petrolü, yüzde 0.27 düşüşle 55.64 dolardan, ABD hafif petrolü yüzde 0.02 artışla 51.18 dolardan işlem görüyor. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500