Advert

Pazara kadın eli değdi

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, tohumdan yaş–sebze meyveye, yerli besiden balık ve deniz mahsullerine kadar yerli üretime verdiği desteği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın üreticilerin katılımıyla ‘Üretici Pazarı’nda kutladı.

Pazara kadın eli değdi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında geçen sene CarrefourSA tarafından başlatılan, kadın üreticilerin yer aldığı Üretici Pazarı’na vatandaşlar bu yıl da büyük ilgi gösterdi. Üretici Pazarı, CarrefourSA’nın İstinye Hipermarketi’nde kapılarını açtı.

DESTEK SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Üretici Pazarı’nı gezen CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, yüzde 35’i kadın çalışanlardan oluşan bir marka olarak kadına değer verdiklerini, üreten ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan her kadına destek olmaya özen gösterdiklerini belirtti. Kutay Kartallıoğlu, “Bu sene ikinci kez yapıyoruz. Geçen yıl ilgiden çok memnun kaldık. Bundan sonra geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin her yerinden kadın üreticiler buraya ürünlerini getiriyorlar. Tüm kadın üreticileri desteklemeye çalışıyoruz. Çünkü kadın elinin değdiği yerden özel işler çıkıyor. Buradaki lezzetlerin hepsi Anadolu’nun dört bir yanından geliyor. Biz olabildiğince bu ürünleri raflarımıza almaya, büyütmeye, bu işletmelere finansal destek sunmaya devam edeceğiz” dedi.

DOĞRUDAN ORGANİK ÜRÜNE

Tüketicinin ürünü doğrudan üreticiden alma fırsatı bulduğunu belirten Kutay Kartallıoğlu, “Bu onlar için ilk defa müşteri ile buluşma açısından önemli. Tüketici de bu ürünlerin pek çoğunu market rafında bulamıyor. Ama şu anda farklı bir ürünü bizzat üreticiden temin edebiliyor” diye konuştu. (DHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500